ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13102 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

La Fabrika 17. září: Teplota stoupá, parket se plní U-cee & Riddimshot přijíždí

0 Redakce 14.9.2010

Festival Reggae Autumn začíná  již tento pátek 17. září. A spolu se slovinskou reggae peckou Siti Hlapci ho zahájí i ostřílený U-cee & Riddimshot (http://www.myspace.com/uceesolo).

U-cee se věnuje hudbě  od útlého věku, už v patnácti letech podepsal smlouvu s Virginia Records. Působil původně v Norimberku, stal se na čas frontmanem kapel jako King Banana nebo Soulid Kollective a projel Evropu s hudbou, která bořila hranice mezi hudebními žánry.

V různých hudebních uskupeních se věnoval hip-hopu, reggae, ale také soulu nebo funku. S kapelou King Banana absoloval více než 100 koncertů jako hlavní zpěvák. Společně vydali v roce 2006 album Royal Family v produkci Davida Meyera ze známých Silly Walks Movement. U-Cee se o rok později podílel na celosvětově vydaném hitu “Mind Traffic”.

Loni se usídlil v Praze a šíří svou nabitou hudbu po českých luzích a hájích. Připravuje debutové solové album ve spolupráci s kapelou United Flavour  a hlavně již tento týden vystoupí v La Fabrice.

Blížící se akce jistě  rozvlní nejen zaryté fanoušky reggae, protože spojení  vystoupení charismatického U-ceeho a následného koncertu slovinských Sitich hlapcu nenechá nikoho dlouho v klidu.

tz