ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29179 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Koncert Queen s Adamem Lambertem měl i hluchá místa

0 jsk 17.2.2015

Britští Queen se v úterý 17. února objevili v Praze poprvé se zpěvákem Adamem Lambertem. Tento Američan aktuálně nahradil u mikrofonu Freddieho Mercuryho a učinil to s přehledem a grácií. Avizoval sice, že si na něho na pódiu nehodlá hrát, přitom některé jeho pohyby a hlavně okamžik, kdy zpíval v pololeže na kanapi, v roce 1991 zesnulého Mercuryho připomněly. Jinak si ale zachoval svůj osobitý výraz a navíc mnohokrát během koncertu dokázal, že je znamenitý zpěvák s pozoruhodným hlasovým rozsahem.

Během pražského setu zazněly v podstatě všechny největší hity z repertoáru Queen. Nechyběla akustická část a nechyběla ani sóla na jednotlivé nástroje. Právě v tom byl asi největší kámen úrazu, neboť skutečnost, že si muzikanti museli odehrát své sólové pasáže, způsobila, že se koncert trochu rozdrolil a jestli mu něco opravdu chybělo, pak to byl spád.

Fanoušky v po okraj naplněné hale to ale nijak zvlášť neznervózňovalo. Nepřicházely sice momenty, kdy by si i sedící na svých místech stoupli, s kapelou ale její nejslavnější písně zpívali všichni, a když se z projekce objevil Freddie Mercury, aplaudovali.

Spojení Adama Lamberta s Queen je velmi chytré a pro historii světového rocku potřebné. Byla by totiž škoda, kdyby tak náramné skladby dnes už naživo nikdo nezpíval.