ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 19455 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Italská přímočarost si v Praze podá ruku s objevem české avantgardy

0 Redakce 3.11.2010

Čtvrteční večer v pražském klubu Chapeau Rouge přivítají jak příznivci přímočaré klubové muziky a la Mano Negra, tak zastánci temnější proudů moderní avantgardní muziky. Průběžný festival Indigoseries tu spojí našlapanou italskou kapelu 4AxidButchers s pražskými experimentátory Vložte kočku.

Italové 4AxidButchers přijíždí do naší metropole z Německa v rámci svého aktuálního turné. Kapela založená v severoitaském městě Brescia roku 2004 odehrála po Evropě během své existence už stovky koncertů a svojí energickou a zábavnou směsí klubové muziky strhla diváky Francii, Německu, Rakousku či Slovinsku. V hudbě 4Axid Butchers se mísí vlivy psychedelického punku, funku i dubu. Kapela stojí na kreativní ale konzistentní spolupráci rytmiky, kterou obsluhují dva bubeníci střídající bicí soupravu a perkuse, razantní basa a špinavě punková kytara. To je zabalené do subtilního hippie soundu psychedelických 60s varhan.

"Následujeme odkaz Mano Negra," říká jednoduše kapelník Alfred. Kořením celé show jsou časté změny na nástrojových postech a totální hráčské nasazení typické pro tenhle rank "špinavých kapel" obrážejících menší evropské kluby, které si dramaturgie Chapeau často vybírá.

Audio ukázka:
http://www.indigoseries.com/mp3/4axidbutchers/Maledet.mp3

Česká předkapela Vložte kočku je pro řadu lidí jedním z nejzajímavějších nových objevů pražské klubové avantgardy. Skupina se schrödingerovským názvem může díky deklamovanému zpěvu, zvláštní zlomené poetice a elektronickým hokusům Kryštofa Kaplana na jedné straně připomínat projekty z okraje hip-hopu – jako například WWW.

Bubeník Cyril Kaplan s elektro-houslistou Jiřím Konvalinkou to ale navíc táhnou brutálním groovem a riffy, takže si vzpomenete třeba i na vzpouru proti strojům či let vzducholodí… Kapela, která často vystupuje doplněná klavíristou post-rockových Ufajr a její silnou stránkou (stejně jako v případě italských řezníků) živé hraní, na čtvrtečním koncertě představí svoje čerstvě nahrané EP.

Audio ukázka:
http://www.indigoseries.com/mp3/vloztekocku/Periny.mp3


Čtvrtek 4.11. Chapeau Rouge (Praha 1) 20:00
Vstup 90 Kč
www.indigoseries.com