ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28286 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

IO: Chceme přijet znovu a znovu a znovu

0 Redakce 26.11.2008

Propojení torza skupiny Guano Apes s hlasem zpěváka Charlese Simmonse sliboval pozoruhodný zážitek. Skutečně, soulový feeling pasoval na rockové kytary překvapivě snadno.Nekompromisní kytara, kterou anoncovali pořadatelé, se sice topila v trochu zahuhlaném zvuku, nicméně jisté je, že sázka na Simmonse byl dobrý tah. Jeho výrazně melodický zpěv se do tvrdšího rockového projevu hodí pro někoho možná překvapivě, ale především stejně dobře jako dívčí, byť ostrý zpěv Sandry Nasic, zpěvačky někdejší slavné německé skupiny.

Se změnou u mikrofonu se kapela posouvá jednak od přímočarých teenagerských hymnů k poněkud obsažnějšímu, éteričtějšímu (pozor, pro někoho nudnějšímu) projevu, i hudebně ale nastává jistý posun. Punk-rockové vypalovačky střídají kytarové kompozice o krůček blíže crossoveru. S tímto posunem jde ruku v ruce ohromná energie, ovšem zatlučená do o zlomek méně chytlavých a zapamatovatelných songů. Navíc i přes energický projev frontmana je na členech kapely jaksi znát, že mají cosi velikého za sebou a nejsou žádnými hudebními zajíci.

Fanoušci GA dle předpokladů od dob největší slávy skupiny prodělali jistý vývoj, a tak se dá předpokládat, že IO přijmou celkem dobře. Každopádně tato „mladá“ kapela přesvědčila přítomné publikum (asi polovinu sálu), že stojí za to přijít znovu, až se, jak Simmons slíbil, brzy vrátí. Jediným úsměvným momentem bylo, že zpěvák si to přál evidentně ještě o zlomek více, než diváci.

JAKUB ANDĚL


25.11.2008 – Praha, Palác Akropolis