ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16309 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

PRVNÍ DOJEM: Suede hráli na rockovou strunu

0 jsk 16.11.2013

Akustickou písničkou Still Life z alba Dog Man Star z roku 1994 odstartovala svůj první pražský koncert londýnská pětice Suede. V sobotu večer se představila ve Velkém sále Lucerny a naplnila ji diváky více než z poloviny.

Akustická písnička vystoupení opatrně zahájila, jeho atmosféru však nijak zvlášť nevyjasnila. V následujících chvílích se totiž zpěvák Brett Anderson a jeho spoluhráči pustili do písniček svižnějších, svěžejších, prostě rock’n’rollových. Tahle kapela sice platí za jednu z nejzářivějších z doby britrockového boomu devadesátých let, nicméně své sobotní živé vystoupení nachýlila k rockové poloze.

Anderson měl dobrou hlasovou formu a chuť táhnout koncert od první chvíle naplno. Projevil se jako výtečný frontman, který se nebál osobně přiblížit divákům v prvních řadách takříkajíc na dotek, stejně tak si jednu chvíli vylézt na přízemní balkón a z něho se při zpěvu ještě zdravit s fanoušky.

Písničky z letošního alba Bloodsports hezky zapadly mezi ty klasické z devadesátých let, a tak není divu, že pražský koncert Suede byl silným zážitkem, zvláště pro pamětníky.