ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30304 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

PRVNÍ DOJEM: Nickelback rozdávali riffy, hity a bigbít

1 jsk 7.11.2013

Asi třináct tisíc diváků dorazilo ve čtvrtek večer do pražské O2 Areny, aby bylo přítomno vystoupení kanadské rockové kapely Nickelback. Prvního jejího v České republice. Byť je tahle čtveřice na světě od roku 1995, do letoška nenašla ve svém kalendáři prostor pro to, aby se tuzemskému publiku naživo představila.

Přestože je nesmírně slavná a její členové platí za výrazné ikony rocku přelomu devadesátých a nultých let, jejich alba se u nás příliš dobře neprodávají. Počet příchozích byl tedy poměrně překvapivý, navíc se v hale objevila spousta velmi mladých diváků, kteří období, kdy kapela celosvětově bodovala hitem How You Remind Me (2001), nemohli aktivně prožít. Svědčí to o nadčasovosti jejích písniček.

Nickelback jsou na evropském turné k vydání svého alba hitů. Podle toho je sestaven koncertní setlist. I v Praze sázeli jeden hit za druhým, a učinili tak více než patnáctkrát. Jejich koncert sice začal s poměrně přepáleným zvukem, nicméně postupně se tento nedostatek podařilo technikům víceméně odstranit a pak už bylo možné užívat pravého rockového večera.

Zazněly hity Photograph, Animals, Far Away, When We Stand Together, Rockstar nebo Lullaby, nechyběl ten největší, výše uvedený, a došlo i na bubenické sólo Daniela Adaira.

Vynikající byl zpěvák a kytarista Chad Kroeger, ve vokálech mu skvěle sekundoval kytarista Ryan Peake.

Přestože Chad Kroeger měl velkou potřebu mezi písněmi sdělovat českých divákům své dojmy z krásy Prahy, také vtipkovat a s kytaristou Peakem popíjet, spád koncertu to nijak nebrzdilo.

Byl to znamenitý set znamenité rockové kapely.