ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4572 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

PRVNÍ DOJEM: HIM byli až moc hluční

0 jsk 12.10.2013

Finská lovemetalová kapela HIM se vrátila do České republiky, aby dvěma a půl tisícům diváků ve Velkém sále pražské Lucerny představila především několik písniček ze svého letošního alba Tears On Tape. Na programu byly čtyři, zbytek patřil skladbám starším včetně těch nejslavnějších – Join Me In Death a Wicked Game.

Problém pražského koncertu byl v tom, že byl příliš hlučný. Ne že by se to na rockovém večírku neslušelo. HIM ale společně se svým zvukařem vytvořili takzvanou kouli a neporadili si s ní až do konce svého vystoupení.

Z pódia byla slyšet hlavně kytara, vedle ní další nástroje, bicí, a v tom všem se utápěl tradičně velmi nevýrazný a nejistý zpěv Villeho Vala. V celém prostoru Lucerny nebylo místo, na kterém by byl zvuk koncertu alespoň trochu čitelný. Kdo tedy repertoár HIM neznal, musel dlouho hádat, jakou skladbu poslouchá. Fanoušci, kteří mají Finy naposlouchané, byli oproti nim ve výhodě.

V prvních řadách pod pódiem stála spousta fanoušků z ciziny. Hlásili se diváci z Polska, Bulharska, Slovenska i Německa. Teprve za nimi se v bocích pohupovali čeští fanoušci, přičemž z věkového složení bylo patrné, že HIM mají léta své největší slávy už za sebou.

Bylo to ostatně zřejmé i z jejich rutinního a pohříchu hlučného vystoupení.

Foto Jan Šída