ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7340 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

PRVNÍ DOJEM: Elektrizující Biffy Clyro

0 jsk 15.11.2013

V říjnu roku 2010 vystoupili skotští Biffy Clyro poprvé v Praze. Odehráli vynikající koncert v Lucerna Music Baru, na kterém přesvědčili, že post předkapel takových světových hvězd, jakými jsou U2 nebo Coldplay, jim po právu náleží. Přivezli tehdy skvělé album Only Revolutions (2009), nahrávku s několika globálními a faktickými hity.

Ve čtvrtek večer si návštěvu Prahy zopakovali. Do klubu Roxy dorazili s novinkou Opposites, ale samozřejmě přidali do setlistu i skladby ze starších časů. Opět přitom nabídli naprosto strhující, elektrizující koncert, ve kterém se k hlavní trojici Simon Neil (zpěv, kytara), James Johnston (baskytara, zpěv) a Ben Johnston (bicí, zpěv) přidali ještě pomocný kytarista a klávesista.

Hutný sound byl tedy zaručen, navíc kapela hrála své silné melodické skladby velice razantně, takže chvílemi přiváděla do zdravé extáze nejenom sebe sama, ale samozřejmě i diváky. Naléhavost v pěveckém výkonu Neila byla opravdová, jeho kolegové mu vypomáhali v silných vokálních linkách.

Nadto byl v klubu mimořádně skvělý zvuk, byť na balkóně více basoval. To všechno přispělo k tomu, že diváci v naprosto zaplněném, tedy vyprodaném sále zažili úctyhodnou show kapely, která patří na špičku světové klubové scény.

Vystoupení Biffy Clyro v Roxy aspiruje na titul nejlepšího klubového koncertu letošního roku.