ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16347 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Déczi Markovič Reunion živě na PLAY.CZ

0 Redakce 14.10.2011

Prezident republiky Václav Klaus zahájil v pondělí dne 17. října 2011 ve 20.00 hodin v Nové galerii Pražského hradu 77. koncert z cyklu Jazz na Hradě, na němž se divákům představil kvintet Štěpána Markoviče a Juraje Bartoše. V roli speciálního hosta večera zde vystoupil trumpetista Laco Déczi.

Saxofonista Štěpán Markovič patří ke špičce českého jazzu. Měl několik kapel – první E.S.P. v 70ých let, poté Jazz Face. V minulosti byl členem doprovodné kapely hvězd, jakými jsou  Ray Charles, Liza Minelli nebo Shirely Bassey. Působil 13 let jako kmenový člen saxofonové sekce v  JOČRu.

Juraj Bartoš je jedna z nejvýraznějších osobností slovenského jazzového života. V letech 1993 – 1995 byl členem Markovičovi skupiny "Jazz Face". V roce 1993, spolu s Markovičem, nahráli Cd spolu s americkým prezidentem Billem Clintonem,

Trumpetista Laco Déczi měl vždy spojení s jazzovým světem. Již začátkem 80ých let jej u nás doprovázel tehdy úplně neznámý bubeník, dnes jedna z největších bubenických hvězd Dave Weckl. Déczi emigroval v 80tých letech nejdříve do Západního Německa, aby se poté usadil v New Yorku. Do Čech přijíždí pravidelně se svými americkými kapelami.

Info o koncertu:
17. října 2011, 20.00 hodin
Nová galerie Pražského hradu

Účinkující:

Déczi Markovič Reunion

Štěpán Markovič  – tenor saxofon
Juraj Bartoš – trubka
Klaudio Kováč – klavír
Tomáš „Kaštan“ Baroš – kontrabas
Majo Ševčík – bicí
Kristýna Kachtíková, j.h. – alt saxofon
speciální host Laco Déczi – trubka