ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6304 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Black Elk na Sedmičce: Jelen jako z desky

0 Redakce 9.12.2009

Černí jeleni mají za sebou teprve dvě desky a možná stejný počet rozhovorů v hudebních časopisech. Nejsou to ale žádní amatéři, na turné si s sebou vzali zvukového inženýra Adama Pikea, který jim nahrával poslední album Always a Six, Never a Nine. A na koncertě to bylo poznat: všechno znělo tak, jak mělo; zvuk byl výborný.

To byl taky největší rozdíl mezi dvěma kapelami, které v první prosincovou středu vystoupili ve strahovském klubu. Česká předskupina Lyssa sice hraje alternativní noisový rock, standardní nazvučení jí ale uškodilo.

Většina fanoušků přišla na čtyři drsňáky z Portlandu. Ti začali okolo deváté a vybírali hit za hitem. Tom Glose si nechal stojan nastavený nízko, chopil se mikrofonu a začal vykřikovat první slova My Last Shred of Decency. Bubeník Jeff Watson týral bicí, především kotel. Kytarista Erik Trammell hrál skvěle, všechno přesně do noty jako na desce a občas si vypomohl nějakou přednahranou smyčkou, tvářil se ale dost nepřítomně a nezaujatě. Basák Don Capuano koncert prožíval víc, všechno zhutňoval a zdvojoval řevy.

A publikum skvěle reagovalo, tušilo, jaká písnička přijde a nadšeně povzbuzovalo. Black Elk vypadali trošku zaskočení takovým skvělým přijetím, ale úspěšně pokračovali setem. Nezapomněli na dvě úžasné písničky She Pulled a Machette a Pig Crazy ani na povinné skladby z prvního alba My Lil’ a Toss You To The Wolves. Koncert měl sílu, která vás přiměla pohazovat hlavou do rytmu. Hlasitost byla skvěle vyvážená a ty nejbrutálnější pasáže se na vás opravdu valily. Na nic se nečekalo a jednu úžasnou písničku střídala druhá.

Jediná škoda byla, že jste nemohli slyšet nic, co by nebylo na desce. Black Elk nezahráli žádnou novinku a kvůli porouchanému zesilovači vynechali i přídavek. I tak to byl vynikající výlet do hvozdů Černého jelena.

HONZA ŠVELCH


2. 12. 2009 – Praha, Klub 007


Související články: Black Elk: Černá ovce Portlandu