ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13618 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Baddies: Kdyby se bar mohl rozletět na třísky

0 Redakce 5.11.2009

Neskutečné nasazení britské čtveřice by rozsvítilo snad i prasklé žárovky ve skladu, hyperaktivní robotické pohyby frontmana Michala Webstera udržovaly publikum u vytržení po přesně nadávkovaných šedesát minut.

Poloprázdný sál mohl kapelu otrávit, ale nestalo se. Kytarista Simon občas i mezi písněmi nervózně poskakoval, Michael rozhazoval rukama a koulel očima. „Jsme Baddies z jižní Anglie!“, hulákal. Britský objev dostál své pověsti. Pražské publikum bohužel nezareagovalo právě houfně, o to cennější však jednou bude pro stovku příchozích toto intimní setkání s kapelou, která má zajisté značnou budoucnost.

Michael rytmicky hulákal do ostře sekaných „stoner“ kytar po celý večer v neustávajícím burcujícím tempu, což k jeho neklidnému a nezvladatelnému projevu perfektně sedělo. S hlasem nakládá takřka jako s další kytarou, žádné krkolomné melodie, vystačí se čtyřmi tóny do refrénu, harmonie vytváří čtyřhlasy spoluhráčů a jednoduše střihané kytarové vyhrávky. Občasné příjemně dávkované disharmonie jen podporují myšlenky na Queens Of The Stone Age, takřka taneční chytlavost zase připomíná klasické ostrovní kytarovky. Geniální, odzbrojujícím způsobem úderné, navíc sebevědomě hlučné.

Jakkoliv mohou výše uvedené argumenty působit rozporuplně, chci říct, že jsem byl svědkem zážitku měsíce! Neúnavní Baddies rozštípali Lucerna Bar na třísky i se stovkou příchozích. Předskakující Fake Tapes se snažili, ale rozdíl v energetické investici byl pro ně zdrcující. Když Angličané z rytmického proudu vylovili hit formátu Open One Eye nebo Battleship, začali psát nesmazatelnou fixou do paměti diváků. Navíc v poslední skladbě Michael s mikrofonem seskočil do hloučku nadšených diváků, s nimiž si v objetí zaskákal, a zraky přítomných tak definitivně přišil na Baddies. Přídavek byl nevyhnutelný. „Lidí nepřišlo mnoho, ale tohle bohatě stačí!“, vysvětlil mi po koncertě Michael u baru, zatímco se podepisoval zpoceným a roztančeným děvčatům. Ano, pokud Baddies pro poloprázdný sál nešetří energií v tomto stylu, věřím, že i pouhá stovka lidí postačí, aby se pověst o explozivním zážitku rozkřikla. „Snad se podaří přijet na jaře znovu do Prahy,“ přislíbil.

JAKUB ANDĚL

Rozhovor s frontmanem Baddies Michaelem Websterem ZDE .


2. 11. 2009 – Praha, Lucerna Music Bar