ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 25550 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Anastacia: Whitney Houston pro Evropany

0 Redakce 19.7.2009

Tahle čtyřicetiletá rodačka z Chicaga mi vždycky byla sympatická tím, že kašle na diety a vůbec si nijak přehnaně neláme hlavu s image včetně nošení brýlí, které z ní dělají spíše sympatickou intelektuálku než hvězdu showbusinessu. Možná i proto je majitelka příjemně nakřáplého hlasu daleko populárnější v Evropě, kde vyprodává turné a prodává miliony desek, zatímco v rodných Spojených státech na opravdovou šňůru ještě nevyrazila. To v Praze už vystupovala podruhé.Američanka žijící v současné době v Londýně není o tolik horší zpěvačkou než například Whitney Houston, což dokázala třeba písní Love Is a Crime nazpívanou pro úspěšný muzikál Chicago, ale doma prostě není prorokem.

To na starém kontinentu se jí daří, což dokázala i téměř pětitisícová návštěva v pražské Tesla Areně, která se sešla navzdory opravdu bohaté hudební nabídce tohoto léta i faktu, že její poslední album Heavy Rotation, na němž se na čas rozhodla pro změnu v oblasti vzhledu (kratší vlasy a bez brýlí) i hudebního stylu (místo pop soulu a rhythm and blues více taneční muziky).

Zpěvačka, která úspěšně absolvovala operaci rakoviny prsu, před koncertem předala šek na 50.000 korun přednostovi onkologické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice Luboši Petruželkovi. Peníze půjdou na Projekt 35, zaměřený na pomoc mladým ženám s touto nemocí.

Přestože Anastacia předesílala, že vystoupí bez předkapely, nakonec se před její show objevila slovenská poprocková skupina Popcorn Drama. Tuto změnu na poslední chvíli vysvětlila tím, že nechtěla, aby se lidé při čekání na její vystoupení nudili, ale mnohé z nich toho ani tak neušetřila. Směs popu, rocku a bigbítu většinu lidí moc nezaujala.

Anastacia zahájila vystoupení intrem podpořeným velkolepou třídílnou velkoplošnou videoprojekcí. Převlékací show plné taneční choreografie nejrozmanitějších stylů zahájila skladbou One Day In Your Life. Více než písně z nového alba, za něž Anastacia přímo na pódiu převzala tuzemskou zlatou desku (snad ji nikdo netaktně neupozornil, že na to stačilo jen 3000 prodaných nosičů) vstřícné publikum pobavila show jako taková i muzikálová herečka Diane Hurleyová, jinak matka Anastacie, která svým mladistvým vzhledem působila dojmem starší sestry. Útlá Diane zazpívala známé Ave Maria a potom si spolu za velkých ovací publika obě vychutnaly baladu In Your Eyes.

Nic nového po sluncem pražské publikum nevidělo. Spojení matky s dcerou na koncertním turné nejsou výjimkou. Například už zmíněná Whitney Houstonová vystupovala a dokonce natáčela alba se svou matkou, gospelovou zpěvačkou Cissy Houstonovou. Mimochodem s populární Whitney spojuje Anastaciu také milostný příběh s osobním strážcem. Zatímco Houstonová si ho prožila jen na filmovém plátně v kasovním trháku Osobní strážce, Anastacia se v roce 2007 provdala za svého bodyguarda Wayne Newtona.

Svou bezprostředností a snahou o komunikaci si Anastacia rychle podmanila publikum, k čemuž využila i osvědčené fígle, jako ozdobení pódia vlajkou České republiky, tanečkem s mladíkem z hlediště, který si za svou odvahu vysloužil desku s vlastnoručním věnováním umělkyně a podobné věci, které nechyběly ani na předchozích zastávkách turné. Stejně by mě zajímalo, nakolik byl ten taneček se sympatickým chlapcem prý bydlícím v Praze a mluvícím dobře anglicky opravdu spontánní záležitostí.

Když si zpěvačka sedla na vysokou židli a nabídla publiku skladbu Hold On, souhlasil jsem s názory, že její hlas připomíná černošskou barovou zpěvačku. Snažilo se i "křoví". Pozornost vyvolal třeba tanečník, který se svlékl do slipů a své vypracované tělo hodil do vany s vodou a k tomu ještě nabídl tanec na laně. Bylo vidět, že show pro toto turné nevytvořil žádný nováček, ale zkušený borec, konkrétně Kim Gavin, který se podílel i na turné Coldplay, vystoupeních Take That či koncertu pro princeznu Dianu.

Druhá část pražského vystoupení Anastacii byla plná hitů jako Paid My Dues, Sick And Tired či Left Outside Alone, které roztancovaly vděčné diváky. Zpěvačka, která se věnuje i módnímu návrhářství, neochudila pražské publikum ani o duet I Belong To You (Il Ritmo Della Passione), v němž part Erose Ramazzotiho převzala jedna z vokalistek. Závěr s hitem I Belong To You a tanečním mixem skladeb včetně I'm Outta Love jen potvrdil, že pro příznivce amerického popu byl večer s Anastacií dobrou volbou.

RICHARD WINTER


16. července, Praha, Tesla Arena