ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5255 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Airfare: Zatím nestřílet

0 Redakce 9.4.2009

Skupina s kontroverzní pověstí vydává druhou řadovou desku Do You Like My Shit?. Jako jedna z mála skvěle prodává nahrávky a válcuje hitparády, na druhou stranu je označována za bezvýznamnou komerční kapelu vykrádající rock´n´rollová klišé, kterou tlačí především cílevědomí obchodníci z firmy RGM. Na křtu se chystala předvést, co nového po hudební stránce.Poněkud rozpačitý debut s jedním hitem a podivně utlačenými solidními songy v druhé polovině desky, má nyní nástupce. V průběhu večera se střídaly skladby z obou desek, přesto konfrontace vyznívala většinou pro starší, vyhranější věci. Zkoušku zapamatovatelnosti po 24 hodinách přestála jediná novinka s názvem Cagebird (nebo tak nějak).

Co se povedlo nejvíc, byl bubeník, který po celé řadě rošád k sestavě pasoval nejlépe. Silový typ punk-rockového bubeníka hodně přidal vlezlým melodiím na údernosti. Kromě ufonsky působícího frontmana Thomase se nejvíce podílel na uvěřitelnosti projevu, kterého se jinak v atmosféře, jež kolem kapely panuje, spíše nedostává.

Byť tentokrát nešlo o večírek pro významné pány v oblecích a krásné dámy na jehlách, jako v případě křtu první desky, spíš než rockový koncert garážového rock´n´rollu se konala dobře zvládnutá popová show. Úplně se straním komentáře v případě osmdesátkových kombinéz muzikantů a výstupu chlapíka v kostýmu Elvise Presleyho. Nepřišel jsem na estrádu, ale na hudbu. Těžko hodnotit desku podle několika ukázek, nicméně vlezlosti, zdá se, ubylo. Buď se budou konat méně prvoplánové kytarové skladby, nebo Airfare definitivně došel střelný prach. Ani jedna možnost jistě neohrozí způsob prezentace skupiny, coby hvězdy stoupající do nebes a píšící historii rock´n´rollu. Škoda, že se kdosi tak vehementně snaží tuto prozatím průměrnou a nevyzrálou kapelu prodávat jako mega-stars. Když budeme zcela střízliví, řekněme, že ještě není čas je definitivně odstřelit.

JAKUB ANDĚL


8.4.2009 – Praha, Palác Akropolis