ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10042 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Call of Duty: Black Ops 2 Uprising – Pokrok nezastavíš

0 Honza Švelch 20.5.2013

Druhé rozšíření Call of Duty: Black Ops 2 přináší čtyři stísněné multiplayerové mapy: Studio, Encore, Magma a Vertigo. Nepřátelé v nich číhají na každém kroku. Nový level Mob of the Dead konečně dal smysl zmatenému zombie kooperativnímu módu a zbavil ho jeho vágnosti.

Předchozí DLC Revolution pro Black Ops 2 (naše březnová recenze) pouze kosmeticky vylepšovalo zaběhnutý systém. Mapy byly zajímavé po vizuální stránce, půdorysem ani rozložením důležitých bodů ale neoslnily – držely se jednoho schématu: dlouhé postranní cesty a zmatený střed. Uprising je odvážnější, ale trpí podobnými nedostatky.

Paradoxně nejzábavnější mapou je Studio – předělávka fanoušky oblíbené Firing Range z Call of Duty: Black Ops. Vyblitý design vojenské střelnice ale nahradily pestrobarevné hollywoodské kulisy. V jednu chvíli se cítíte jako godzilla mezi mrakodrapy, poté se ocitnete na Divokém západě, o pár metrů dál čeká středověký hrad. To vše ve velmi členitém prostoru, ve kterém musíte být stále v pohybu.

Encore vás vezme do otevřené koncertní haly. Asymetrický půdorys umožňuje hrát různými styly. Zatímco jedna postranní cesta vyhovuje spíš odstřelovačům s přesnou muškou, ta druhá odmění rychlé reflexy ve stísněných místnostech. Prostředek je zajímavě vertikálně členitý a dovoluje proskákat se z jedné sniperské kukaně do druhé.

Magma svým rozložením i tempem připomíná zasněžený Downhill z předchozího DLC. Scenérii francouzské lyžařského střediska ale vystřídalo japonské město zasažené sopkou. Pozor na lávu, neopatrní hráči se mohou sami upálit!

Vertigo se sice odehrává na střeše indické výškové budovy, v jádru ale působí jako kopie písečné Mirage z minulého rozšíření: má podobné otevřené dlouhé postranní cesty a uzavřený snížený střed.

Kooperativní zombie mód jsme dříve jen kritizovali, původní mapy i postavy byly nudné. Hra navíc schovávala svou bezradnost za vágní cíle, které jste si museli nastudovat na fórech, jinak jste jen tak bloumali a nevěděli co dělat. Předchozí DLC na tom nic neměnilo, pouze se babralo ve stejných chybách.

Nový level Mob of the Dead vypráví příběh čtyř gangsterů, kteří utíkají z věznice Alcatraz zasažené zombie nákazou. Postavy mezi sebou komunikují, reagují na prostředí a všechno najednou dává větší smysl. Původní tuctové béčkové post-apokalyptické sci-fi nahradil mysteriózní zombie thriller plný tajných symbolů. Hledání cesty z vězení má svoje opodstatnění a více se hodí k samotným herním mechanikám zombie kooperativního módu. Navíc po smrti se vaše životní energie přemění do poletující modrého ducha, který svou elektrizující magickou silou může nabíjet různé stroje, zabíjet zombíky a také resuscitovat vaši původní postavu.

Uprising je slušný dodatek. Jeho snahy ale podkopává fakt, že nejlepší novou mapou je vlastně předělávka tři roky staré Firing Range. Zbylé tři nijak neoslní, ani neurazí. I přes své skromnější označení je Uprising lepší rozšíření než Revolution, a to především díky tomu, že alespoň trochu oživil nudný zombie mód.

CALL OF DUTY: BLACK OPS 2 UPRISING
Výrobce: Treyarch
Vydavatel: Activision/ABC Data
Platforma: PS3 (testovaná), PC, Xbox 360
Jazyk: anglicky
6,9/10
Honza Švelch
Tagy: