ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13861 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Call of Duty: Black Ops 2 Revolution – Kosmetické vylepšení

0 Honza Švelch 4.3.2013

Válečná střílečka Black Ops 2 se dočkala prvního rozšíření. Čistě multiplayerové DLC obsahuje nové mapy a jeden samopal. Poprvé si také budete moct zahrát za zombíka. Žádná revoluce se ale nekoná.

Black Ops 2 inovovaly mód pro jednoho hráče (viz naše recenze z listopadu), multiplayer ale recykloval klasický model Call of Duty – svižný, návykový, zároveň však stereotypní. Revolution je i přes svůj honosný název především kolekcí čtyř nových map, které na první pohled zaujmou svým vizuálním ztvárněním.

Grind přesouvá boj do skate parku ve Venice Beach v Kalifornii. Rampy vytvářejí zajímavé překážky i místa pro krytí. Týmy se nejčastěji střetávají v dvou postranních cestách a v centrální budově. Grind je prostorný a členitý zároveň. Působí autenticky, ze všech nových map se vám nejvíc vryje do paměti.

Zasněžená mapa Downhill ve francouzských Alpách představuje nebezpečné vozy lanové dráhy, které mohou nepozorné hráče dovézt přímo na onen svět. Komplex cestiček s otevřeným údolím ve středu částečně připomíná mapu Turbine ze základní verze Black Ops 2, sníh však mapě dodává jedinečnost.

Zbylé dvě mapy už tolik neoslňují. Mirage je klasickou variací na poušť, kterou byste mohli klidně najít v jakékoliv jiné střílečce. Půdorysem navíc velmi připomíná skvělý Grind. Hydro pokulhává po vizuální stránce, pracuje ale se semknutým prostorem, ve kterém nemusíte nepřátele dlouho hledat. Tato pákistánská hydroelektrárna přímo vyzývá k vpádům do zad a sprintům postranními koridory.

Nový samopal Peacekeeper je překvapivě kvalitní zbraň, která i nováčkům dodá pocit rovnoprávnosti. Dokáže zvládnout téměř jakoukoli situaci, aniž by snižovala vaše střelecké zásluhy; s vhodnými přídavky má i slušný dostřel.

Kooperativní zombie mód nás zklamal již v listopadu, DLC Revolution ho nijak výrazně nevylepšilo. Mapa Die Rise pouze přesouvá zmatený boj proti nemrtvým na střechu mrakodrapu. Nový mód Turned nutí čtyři hráče bojovat o lék proti zombifikaci – jeden člověk stojí proti třem nemrtvým, kteří se ho snaží zabít a vyléčit se. Cílem je zůstat co nejdéle člověkem a přitom postřílet vaše zombícké konkurenty. Turned je ale podobně chaotický jako celý zombie mód, zajímavý nápad v praxi nefunguje a brzy vás omrzí.

Revolution nedělá nic vyloženě špatně, za necelých 400 korun ale nepřináší žádnou výraznou změnu. Čtyři slušné mapy a diskutabilní přídavky do zombie módu by si zasloužily skromnější označení.

CALL OF DUTY: BLACK OPS 2 REVOLUTION
Výrobce: Treyarch
Vydavatel: Activision/ABC Data
Platforma: PS3 (testovaná), PC, Xbox 360
Jazyk: anglicky
6,1/10
Honza Švelch
Tagy: