ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13917 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Belfiato Quintet

0 Rémy Martin 2.12.2014

První prosincový večer se v krásných prostorách Českého muzea hudby odehrál letošní třetí koncert komorního cyklu renomovaného domácího souboru PKF – Prague Philharmonia. Tentokrát nabídnul skladby českých autorů Antonína Rejchy, Josefa Bohuslava Foerstera, Pavla Haase a Leoše Janáčka v podání mladého, ale na scéně klasické hudby již dobře etablovaného, komorního souboru Belfiato Quintet. Ten v roce 2005 založili tehdejší studenti Pražské konzervatoře a hudebních tříd Gymnázia Jana Nerudy v Praze. Dnes již patří všichni jeho členové mezi frekventanty hudební fakulty Akademie múzických umění v Praze. Tento dechový kvintet je držitelem několika významných ocenění, např. v roce 2010 získal 1. cenu na soutěži Antonína Rejchy v rakouském Payerbachu a o rok později obdržel 3. cenu na mezinárodní soutěži dechových kvintetů 6th Henri Tomasi Competition ve francouzské Marseille, ze které si odnesl také speciální cenu za nejlépe provedenou skladbu Cinq danse Sacree et Profane od Henriho Tomasiho.
Potvrzením kvality Belfiato Quintetu je fakt, že jeho členkou je hornistka Kateřina Javůrková, která patří mezi nejnadanější interpretky mladé generace, což se jí podařilo potvrdit vítězstvím v Mezinárodní hudební soutěži Pražské Jaro v roce 2013. Ohlas na sebe nenechal dlouho čekat a Kateřina získala pozvánku do hornové skupiny České filharmonie, v níž působí od ledna 2014. Tato mladá interpretka je také členkou PKF – Prague Philharmonia a v krvi má již dobře zažitou spolupráci i se zahraničními tělesy, mezi jinými např. s Orchestre de Paris.

Vřele vám doporučuji navštívit některé z příštích vystoupení tohoto nadějného tělesa…

Další články, recenze a doporučení Rémy Martina naleznete na blogu Remy-Martin.cz nebo na stránce facebook.com/RemyMartinCZ.

Každou sudou středu v 18:00 si vychutnejte pořad Vybrané tóny Rémy Martina na Rádiu Classic Praha.