ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6747 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Undergroud Comedy první pravý stand-up

0 fm 15.4.2014

Pražská kulturní scéna je od nedávna obohacena o nový formát zábavy, v zahraničí velice populární a vyhledávaný Stand up. Underground Comedy není o scénkách nebo o hraných skečích, je to show plná pravého stand upu, při kterém jde vystupující na scénu sám za sebe ve snaze pobavit publikum. Komici mluví o sobě, svých životech, světě kolem nás, a samozřejmě o věcech, o kterých se běžně nemluví.

Tvůrce Undergroud Comedy Jan Adámek si již nějakou dobu uvědomoval, že stand up v Česku chybí. Že se jeho show setká s takovým ohlasem u diváků, ale nejspíš nečekal ani on. Od 3.3. 2014, kdy se uskutečnila premiéra této nové show, je každé dva týdny v Music Clubu Popocafepetl Újezd beznadějně vyprodáno. Celý večer doprovází živá hudba, díky které, se divá cítí jakoby navštívil opravdový londýnský Comedy Club. Lidé mají stand up očividně rádi. Užívat si ho mohou nejen naživo, ale i na Youtube pořadu, kam každý čtvrtek přibývá video s tím nejlepším z předchozí show.

A jak to celé vlastně začalo? Vystupující byli vybráni na základě veřejných konkurzů, které proběhly v lednu a v únoru. Vybráno bylo 8 statečných mužů, kteří si na každý večer připravují originální výstupy, žádný výstup se neopakuje dvakrát. Šanci vyzkoušet si stand up má však doslova kdokoli, kdo sebere odvahu a využije po oficiální části programu Open Micu. Co je Open Mic? Open Mic je chvíle, kdy je na pódiu připraven mikrofon a při které si mohou odvážlivci vyzkoušet, zda publikum dokážou rozesmát. Ti, kterým se to podaří, dostanou možnost stát se součástí týmu členů Underground Comedy a vystupovat na show s nimi.

Více informací o celé show a předprodeji lístků se dozvíte na:

www.undergroundcomedy.cz,  Fotky jsou od fotografa: Andrew Proudlove