ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28743 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Walk Choc Ice: Dva koncerty je maximum. Necháváme to ale otevřené

0 jsk 4.3.2015

Loni v říjnu vystoupila skupina Walk Choc Ice v domovském Kostelci nad Orlicí, aby se po jedenácti letech od svého zániku připomněla fanouškům. Důvodem bylo dvacáté výročí vydání alba Keep Smiling. Již ve čtvrtek 5. března se představí také v Praze. Zahraje v Lucerna Music Baru. Na otázky odpověděl zpěvák Honza Křížek, dnes člen skupiny Blue Effect.

Proč jste se loni rozhodli odehrát koncert po tolika letech?

Společným jmenovatelem bylo výročí dvaceti let od vydání naší první desky Keep Smiling. Také v tom byla skrytá touha repertoár z alba si oživit, zahrát ho a zažít ho na pódiu ještě jednou.

Jak koncert dopadl?

Z hlediska návštěvnosti výborně. Přišlo asi dvanáct set lidí a bylo v podstatě vyprodáno. Když už to vypadalo, že dorazí tolik lidí, začalo mi být jasné, že poptávka po nějakém dalším našem koncertě asi vzroste. Navíc nám volala spousta fanoušků, která říkala, že Kostelec nad Orlicí je pro ně z ruky, abychom uspořádali ještě jeden koncert v Praze, kam se mnoha z nich bude dostávat lépe. V kapele jsme se sice původně domluvili, že odehrajeme pouze jediný koncert, aby nevyvstaly otázky na téma, jestli náhodou nejde o regulérní comeback. Protože však byl zájem o vystoupení v Praze opravdu velký, tak jsme se ve finále dohodli, že nachystáme ještě jeden koncert tam. A to se stalo.

Je už vyprodaný?

Není, lístky ještě jsou.

Dokážeš si představit, že by Walk Choc Ice hráli dál?

Pokud jde o koncert v Kostelci nad Orlicí, vzhledem k síle písniček a emocím, které jsem na pódiu prožíval, byl skvělý. Důraz byl kladený na desku Keep Smiling, ale velice dobře do programu zapadly i písně, které jsme vydaly později a byly už zpívané v češtině. Osobně si dovedu představit, že bychom těch koncertů udělali více. Bohužel nejenom já, ale všichni bývalí členové Walk Choc Ice mají své aktivity, a proto návrat kapely možný není. Já se ostatně bránil i tomu jedinému loňskému vystoupení, protože jsem nechtěl do té vody vstupovat zpátky. Byl jsem přesvědčen, že kapitola kapely je už uzavřená a bude fajn, když to tak zůstane. Proto jsou pro mě dva koncerty maximum, které si dnes umím představit.

Je to definitivní?

V kapele jsme domluveni, že to necháme otevřené. Kdyby v budoucnu přišla zajímavá nabídka, mohli bychom třeba ještě jeden koncert udělat.