ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11177 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vítěz cen Apollo 2012 Boris Carloff: Řekl jsem si, že všem natrhnu prdel

0 jsk 7.2.2013

Hudebník, skladatel, zpěvák a ceněný producent Boris Carloff se stal za své album The Escapist vítězem druhého ročníku ceny českých kritiků a dramaturgů Apollo. Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo ve středu večer v pražském klubu SaSaZu. Večerem provázel James Cole a sedm nominovaných v něm vystoupilo naživo, každý se dvěma skladbami.

Carloff si za první místo odnesl částku 60 tisíc Kč od Ochranného svazu autorského, sošku od výtvarníka Maxima Velčovského, reklamu v hodnotě padesáti tisíc na musicserveru i účast (spolu s Charlie Straight, které si z nominovaných vybrali fanoušci) na letošním festivalu Rock for People.

Jeho album vybrala na neveřejném zasedání těsně před ceremoniálem desetičlenná porota, která vzešla z hlasování publicistů. Sedm nominovaných alb vydaných od začátku listopadu 2011 do konce listopadu 2012 předtím v lednu vybrala široká porota osmdesáti hudebních kritiků, publicistů a dramaturgů. Vedle The Escapist šlo o nahrávky Baromantika (Lenka Dusilová), Someone With A Slow Heartbeat (Charlie Straight), Deaf To The Call (The Prostitutes), Vlci u dveří (Umakart), Bílé včely (Květy) a Soundtrack ke konci světa (Zrní).

Po skončení ceremoniálu odpověděl Boris Carloff na několik otázek.

Býval jsi muzikant, ale v posledních letech se věnuješ hlavně produkování. Je realizace desky The Escapist tvým návratem k muzice?

Není, protože jsem hudbu dělal souběžně s produkováním. Nikdy jsem s ní nepřestal. Živil jsem se muzikou, přičemž jsem především produkoval nahrávky kapel. Jednoho dne jsem si uvědomil, že do své práce dávám mnohé své nápady, které bych jako hudebník uměl a chtěl uchopit sám. Řekl jsem si, že když mám vlastní nápady a chuť, měl bych svou novou hudbu konečně zrealizovat a nahrát. A to se stalo.

Co jsi svým albem chtěl říct?

Abych byl upřímný, řekl jsem si jen, že touhle deskou všem natrhnu prdel.

Na pódiu jsi prohlásil, že jako majitel psa věnuješ polovinu z finanční odměny 60 tisíc Kč psímu útulku. Uděláš to?

Myslel jsem to naprosto vážně, opravdu to udělám.