ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9772 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Tomáš Klus: Pořád slýchám, že jsem blázen. A je to pravda

0 jsk 18.8.2014

Na víkendovém festivalu Okoř se představil i písničkář Tomáš Klus. Prozradil, jak probíhá jeho festivalové sezóna po jarním vydání alba Proměnamě a jak přemýšlí o své hudební budoucnosti.

Jak fanoušci reagují na nové skladby, v nichž se změnil váš výraz i obsah textů?

Myslím, že se s nimi ztotožňují. Jsem přesvědčen, že jsem na té desce promluvil o něčem, co trochu cítili a považovali za něco, co by se jim rozhodně nemohlo dít. Teď ale možná přicházejí na to, že být blázen, respektive osvobodit se, být dítětem, není nic špatného. Mám radost z toho, že se mnoho z nás stává takovým jednolitým dítětem.

Utvrdilo vás to v něčem?

Ani ne, protože součástí tohoto vědomí bylo i to, že okolí mě nikdy nemůže v ničem utvrdit. Člověk musí být utvrzen a tvrdý sám v sobě.

Máte už jasno v tom, jaká bude vaše další tvorba?

Mám spoustu nápadů, alespoň pokud jde o to, jakou cestou jít dál. Žádnou konkrétní vizi ale nemám, spíš si teď užívám období, kdy mohu plácat cokoliv a přitom si s kamarády povídat o tom, jak bychom to chtěli. Naštěstí se zatím nemusíme stresovat tím, že by už bylo zapotřebí něco nového udělat. A tak se zatím spíš jen tak plácáme po zádech a v tom, v čem jsme.

Pořád slýcháváte, že jste blázen?

Čím dál tím víc. Paradoxně to ale čím dál tím raději slyším.

Jak to?

Protože je to pravda. Jsem rád, že lidé říkají pravdu a já pravdu ctím.