ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28735 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

The Dead Daisies: Chceme hrát klasický rock

0 jsk 11.6.2015

V pondělí vystoupili v Praze američtí Kiss. Jako support se v předprogramu představila supeskupina The Dead Daisies, ve které se sešlo několik osobností světové rockové scény. Formace složená z ostřílených muzikantů, jakými nesporně Marco Mendoza (hraje též v Thin Lizzy), Brian Tichy (Ozzy Osbourn, Billy Idol, Whitesnake) nebo Dizzy Reed a Richard Fortus (oba Guns N’Roses) jsou, vystoupila i den předtím v pražském Hard Rock Café na speciálním akustickém koncertu. Na otázky odpověděl Dizzy Reed.

Co vás v kapele jako hudebníky spojuje?

Chceme hrát klasicky znějící rock. V kapele jsou skvělí kluci, se kterými je radost hrát.

Zvládáte bez problémů hrát ve více kapelách?

V Guns N’Roses se toho moc neděje. Měli jsme vlastně jen pár koncertů. Odehrál jsem také několik koncertů s The Dead Daisies a mám ještě kapelu Hookers N’Blow, s níž hrajeme předělávky písní jiných autorů. A konečně se mi také podařilo dokončit sólovou desku. Vydám ji na podzim. Bude podobná tvorbě v mých ostatních kapelách, držím se svých hudebních kořenů. Nevím, jestli je to všechno, čeho jsem schopen, ale pořád mě to baví. Tu desku jsem začal nahrávat asi před osmi lety a jsou na ní hosté z nejrůznějších kapel.

S The Dead Daisies máte na kontě dvě desky. Natočíte další?

Doufám, že ano. Práce na minulé desce mě velmi bavila, myslím, že se povedla. Máme nějaké další písničky a já doufám, že je vydáme. John Corabi je skvělý autor, jsem jeho velký fanoušek. Bylo hezké se sejít v této sestavě a tvořit hudbu. Byla to radost. Vždycky to tak není, protože tvořit ve větší skupině lidí je poměrně náročné. Tak by mi přišla škoda to nevyužít.