ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30056 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Terrapie: Chtěli jsme točit sólovku, vznikla deska kapely

0 jsk 20.4.2015

Zpěvák Miro Šmajda opustil sólovou dráhu a věnuje se nyní především své nové kapele. Jmenuje se Terrapie, nedávno vydala debutové eponymní album a Šmajda se v ní mimo jiné pokusil rozbít předsudky, které vůči němu někteří fanoušci v minulosti měli.

Jak vlastně vznikla kapela Terrapie?

Moje doprovodná sestava se v posledních měsících dost změnila a Terrapie z toho vlastně vznikla spontánně. Seděli jsme s kluky na pivu a tam přišel nápad, že vznikne kapela, jejíž hudba bude tvrdší a výraznější. Myslím si, že je i rozmanitější, veselejší a expresivnější. V Československu jsme jediná česká kapela se slovenským zpěvákem. V sestavě jsou čtyři Češi a já Slovák. A zpíváme slovensky.

Přesto se na některých plakátech objevujete jako Miro Šmajda a Terrapie.

Jsme na začátku a občas se potýkáme s tím, že pořadatelé čekají, až se jméno nové kapely na hudební scéně udomácní. Zatím si přejí, abychom mé jméno v souvislosti s koncerty používali. Byly časy, kdy mě to znervózňovalo, ale teď jsem si na to zvykl.

Proč jste se rozhodl takto odpojit od své úspěšné sólové dráhy?

Ani bych neřekl, že se nějak odpojuju. Vydal jsem dvě sólové desky a pak jsme si spontánně řekli, že to zkusíme jako kapela. Nevylučuju, že někdy v budoucnu vydám pod svým jménem další sólovou desku.

Budete se nyní Terrapii věnovat na sto procent?

Určitě. Na začátku tohoto projektu bylo, že jsme se chystali nahrávat mé třetí sólové album. Nakonec jsme se ale rozhodli změnit jméno kapely a točili jsme už desku Terrapie. Samozřejmě na sto procent. Pro mě je to nejdůležitější projekt, pro mé spoluhráče také. Tím spíš, když máme docela dobré ohlasy.

Co fanoušci oceňují nejvíce?

Těší mě, že pomalu mizí předsudky některých rockových fanoušků, kterým vadilo, že jsem se zúčastnil soutěže SuperStar. Dlouhodobě jsme nebyli schopni oslovit cílovou skupinu dospělých rockerů, kteří ten problém měli. Zdá se, že je to teď lepší, což mě těší.