ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16613 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Pražský výběr: Budeme spolu hrát všichni a rádi

0 jsk 4.3.2013

Po vyprodaném turné na podzim roku 2012 se členové skupiny Pražský výběr rozhodli odměnit své příznivce dalšími koncerty. Zazní na nich opět písně z prvních dvou alb, pár bonusů a na pódiu se objeví několik hostů. Budou mezi nimi bývalí spolupracovníci kapely František Ringo Čech, Ondřej Soukup, Miloš Dodo Doležal, ale i Iva Pazderková a jednu pecku si zazpívá i Jana Kratochvílová.

Na otázky týkající se budoucnosti Pražského výběru odpovídají kytarista Michal Pavlíček a zpěvák a hráč na klávesové nástroje Michael Kocáb.

Nahraje Pražský výběr v budoucnu novou desku?

Pavlíček: Protože bylo naše podzimní turné velmi úspěšné, rozhodli jsme se s agenturou Crystal skull na ně navázat dalšími, dramaturgicky stejnými koncerty na jaře. Koncerty, a zejména ten v Praze, budou trochu jiné. Hlavně se na něm objeví další hosté. V létě nás čekají vystoupení na letních festivalech a v roce 2014 plánujeme koncertní pauzu. V ní bychom chtěli začít připravovat skladby na novou desku. Nevíme samozřejmě, jak to dopadne, ale chceme stvořit povedené dílko.

Existuje už nějaká představa o tom, jak by mohla nová tvorba vypadat?

Pavlíček: To je zatím předčasná otázka, ale evidetně je tu velká chuť se s tím porvat a zase zkusit překročit svůj stín. Máme za sebou návrat, který se povedl a chceme ho prodloužit, ale i částečně obměnit. Nechtěli bychom příští rok zase hrát na turné jen ty staré osvědčené fláky. Myslím si, že by nás to ani nebavilo. Pomýšlíme na to, že bychom na koncertech v dalších letech ještě trochu oprášili písničky z našeho alba Běr a hlavně doufáme, že se objeví zbrusu nové skladby.

Za pár dnů vyjde reedice tohoto alba z roku 1997. Jakou má v diskografii kapely pozici?

Kocáb: Podle mě je skoro nejlepší. Osobně ho mám velmi rád. Je skvělé, strašně se mi líbí. Písničky z našich prvních dvou alb Straka v hrsti a Výběr vynesla doba do výšin, které jsou zřejmě nepřekonatelné. Kdyby za podobných okolností byly do médií nasazeny písničky z alba Běr, jsem přesvědčen, že by to také fungovalo. Za všechny si vezměme třeba skladbu Ach jo, jak já jsem línej. To je klasický šlágr Pražského výběru, perfektní píseň. Neměla jen ve své době takovou publicitu, jako písničky z prvních dvou desek. Nebo třeba Ženatej…

Co budete hrát na letních festivalech?

Kocáb: Bude to v mnoha ohledech jiné, než naše podzimní a jarní koncerty. Bude jiná scéna, na pódiu budeme pouze hodinu a nasadíme písničky, o které lidé stojí. S pořadateli slovenského festivalu Pohoda jsme se ale domluvili, že tam představíme program podobný tomu, který jsme hráli v českých halách na podzim a budeme ho prezentovat i na jaře. Zahrajeme jednu desku, potom bude dvě hodiny pauza, a následně odehrajeme písničky z druhé desky.

Kdo bude v roce 2015 bubeníkem Pražského výběru?

Kocáb: To bych teď neřešil. Stát se může cokoliv, ale když budeme zdraví, budeme spolu hrát všichni a rádi. Pokud ovšem Klauda Kryšpín nedostane nabídku od Madonny. Bavili jsme se i o tom, že nahrajeme dvojalbum se stejnými písněmi, ale jedno nabubnuje Klauda a druhé Jirka Hrubeš. No, je to spíš takový vtípek.

Plán turné 2013:
19. 3. Plzeň
24. 3. Bratislava
26. 3. Praha