ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5002 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Placebo: Zkoumáme lásku a všechny její prvky

0 Šárka Hellerová 18.9.2013

Britská rocková skupina Placebo vydala v pátek své sedmé studiové album. Jmenuje se Loud Like Love a je předzvěstí dalšího koncertu trojice v Praze. Uskuteční se 13. listopadu ve Velkém sále pražské Lucerny. Na otázky odpověděl bubeník Steve Forrest.

Proč se vaše nové album jmenuje Loud Like Love?

To album zkoumá lásku a všechny její prvky. Není to jenom „mám tě rád, holka“. Někdy je láska úplně jiná, třeba melancholická. Vyjadřuje to, že láska může znít v křiku dítěte, oslavě fotbalového zápasu nebo v tichu, když vás někdo tajně miluje. Může být hlučná mnoha různými způsoby. Písně na albu jsou proto velmi eklektickým mixem. Jsou na něm rychlé a hodně rockové kousky, intimní balady u piána i všechno mezi tím.

Loud Like Love je již sedmé album Placebo. Vy sám jste s kapelou všechna nenahrál, jste jejím členem od roku 2008. Nicméně hovoříte s ostatními o tom, jakou má v diskografii formace nová deska roli?

Věříme jí, věříme, že je tím nejlepším, co jsme ze sebe mohli dostat. Je výjimečná svou novotou a zároveň stejně jako každá nová deska tím, že jsou v ní akumulované naše zkušenosti.

Nahrávali jste v londýnském studiu RAKS, kde jste točili už své páté album Meds. Proč jste se do něj vrátili?

Máme to tam opravdu rádi. Bicí tam zní naprosto skvěle, což je důležité. Dobrý zvuk bicích tvoří základ celé písně. Je tam velmi dobrá atmosféra, která se tam drží už od sedmdesátých let, kdy studio vzniklo. Nějak nám prostě přišlo správné nahrávat tam.

Myslíte si, že v době, kdy lidé poslouchají písničky ve formátu mp3, na kterém zvuk není dokonalý, má smysl nahrávat desky v drahých studiích?

Nahrávali jsme digitálně, ale vydávat budeme i na vinylu. Dneska je mnoho cest, jak zařídit, aby nahrávka dobře zněla. Můžete nahrávat na pásku, ale i digitálně, existuje spousta triků. Já si desky koupím na iTunes, ale pak si ještě seženu vinyl, protože mám rád obě formy. Mnoho desek ale má jen na vinylu tu správnou vřelost, která je nezbytná.

Právě, mnoho fanoušků tu vřelost ale z mp3 neuslyší.

To je v pohodě, i v té kvalitě je to dobrá hudba. Jenom doufám, že když se jim naše hudba líbí, tak si jí koupí. Jestli se jim nelíbí, ať jí nechají být. Nemám rád sdílení hudby.

Tagy: ,