ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11710 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Owen Pallett: Hudba je univerzální způsob komunikace

0 Šárka Hellerová 16.7.2015

Ve čtvrtek odpoledne začne v Dolním areálu Vítkovic další ročník hudebního festivalu Colours of Ostrava. Mezi jeho hvězdami bude i kanadský hudebník, zpěvák, skladatel a aranžér Owen Pallett. Celá akce potrvá do nedělní noci a Pallett se na ní představí v sobotu v podvečer.

Hrajete na housle a piano. Je pro vás některý z těch nástrojů důležitější?

Housle jsou jedinečný nástroj. V populární hudbě není zas tak obvyklý. Ale piano mám raději proto, že se na něm tak snadno skládá. Miluju všechny nástroje. Proto mám tak rád orchestry. Rád pracuji s nejrůznějšími nástroji, každý skladbě dodá něco jiného.

Co pro vás hudba v životě znamená?

To se mění. Někdy je to jenom má práce. V tom případě se mi však špatně poslouchá, protože ji vnímám jenom profesionálně. Jindy je to ta nejdůležitější věc na světě a chci jenom ležet na gauči a poslouchat desky. Je to jazyk kterým mluvím, je stejně důležitá jako angličtina. Je to univerzální způsob komunikace.

Co chcete svou hudbou vyjádřit?

Aby byla kromě hlasu homosexuální komunity i hlasem osob s psychickými onemocněními. Jednu takovou chorobu totiž mám. Mnoho lidí, kteří něčím podobným trpí, prožije celý život ve snaze to skrývat. Snaží se vypadat normální. Stejné je to s homosexuálními muzikanty. Snaží se tvořit hudbu, která odpovídá obvyklým standardům. Pokud v něco doufám, pak v to, že je má hudba lehce stravitelná pro všechny.