ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29674 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Olympic: Jsme obojí, drsňácí i šílenci

2 jsk 3.12.2014

Skupina Olympic vydala na sklonku listopadu své nové album. Dostalo název Souhvězdí drsňáků a je druhým v zamýšlené trilogii nazvané Souhvězdí. Na otázky odpověděl zpěvák a kytarista Petr Janda.

Hned v první písni desky zpíváte, že máte radost ze života. Máte ji?

Mám. Nedávno jsem byl na hřbitově. Vzal jsem s sebou bohužel i děti, kterým tam docvaklo, že život není jen tak. Ale na druhou stranu jsem si tam uvědomil, že fakt pořád mám radost ze života. Nakonec – všem nám ji dělá i naše nová deska. Měli jsme společnou radost z nahrávání a máme společnou radost z výsledku.

Veškerou hudbu na album Souhvězdí drsňáků jste napsal vy. Kolegům se do toho nechce? 

Ostatní jsou líní a neskládají… Ale vážně, takhle má ta deska jednotnou linku, což jí, myslím, prospívá. Napsal jsem i nějaké texty, do kterých jsem se nikdy moc nehnal. Je to dobrá křížovka a vynikající terapie na mozek stárnoucího elegána. A když si text napíšu sám, dobře se mi zpívá. Je kompaktní s muzikou, což je logické, když je autorem hudby i textu jeden člověk. A nakonec musím troufale říct, že se mi ty texty docela daří.

Jsou vaše texty na albu osobní?

Jsou, protože vlastně nic jiného ani psát neumím. Neumím si vymýšlet. Texty jsou o mně, o mých pocitech. Snad jenom Němá není autobiografická. Obsahuje ale zásadní obecnou poučku o tom, že nelze mít všechny holky, co na světě jsou. Osobně jsem často toužil po holce, kterou jsem nedostal. Je to trochu nadsázka. Trochu.

Nová deska se jmenuje Souhvězdí drsňáků, ta minulá Souhvězdí šílenců. Jak tuhle trilogii dovršíte?

Bude to Souhvězdí romantiků.

Jste víc drsňáci nebo šílenci?

Obojí. Ty desky jsou, myslím si, postavené dobře. Stylem i nasazením drží pohromadě. Samozřejmě se od sebe trochu liší – ta šílenecká byla taková, řekněme, oťukávací, drsňáckou už jsme dělali s větší rozvahou. Zatímco o Souhvězdí šílenců jsme dlouho nevěděli, že se tak bude jmenovat, o nové desce jsem to věděl od samého začátku. A věděli to i textaři, proto jsou některé texty docela drsné. No a ta třetí deska bude, logicky, romantická. Měla by vyjít na podzim příštího roku.