ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 18242 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nickelback: Naši fanoušci jsou naši šéfové

0 Šárka Hellerová 31.7.2013

Skupina Nickelback vznikla v roce v roce 1995 v kanadské Albertě. Průlom do světových hitparád učinila v roce 2001, když vydala album Silver Side Up. Dnes má na svém kontě sedm studiových desek, před sebou vydání výběru hitů a k němu turné, které 7. listopadu zasáhne i Prahu. Na otázky odpověděl baskytarista Mike Kroeger.

V čem je podle vás největší síla Nickelback?

V našich fanoušcích. Nikdy mě nepřestane udivovat, kolik jich po celém světě je a jak úžasní lidé to jsou. Oni jsou důvodem, že tu jsme. Jsou to naši šéfové. A jsou na nás opravdu hodní.

Jak se to projevuje?

Pořád si kupují naše alba a chodí na koncerty. Nic víc po nich ani nemůžeme chtít, díky nim budou mít mé děti pohodlný život. To je pro mě to nejdůležitější. Cokoliv dalšího, jako například drobné dárky nebo přání od nich, jsou jen milý bonus.

Zpěvačka Avril Lavigne nedávno natočila akustickou verzi písničky How You Remind Me pro soundtrack k filmu One Piece. Jak se vám její verze líbí?

Je pěkná. Líbí se mi, jak v ní zpívá.

Písnička How Your Remind Me je pro Nickelback hodně důležitá, zajistila vám v roce 2001 celosvětovou slávu. Pamatujete si, jak vznikala?

Velmi přesně. Byli jsme ve Vancouveru, připravovali materiál na novou desku a bylo velmi horké léto. Je to už třináct let, ale já si přesně pamatuji tu zkušebnu, kde jsme pracovali. Nevím, jak je to možné, ale ten den mám v paměti uchovaný přesně.

Odehráli jste už nějaké akustické koncerty?

Ano, ale už to je celkem dávno. Podle mě zníme akusticky dobře, bylo by fajn hrát tak častěji. Ale je tu drobný problém. Obecně vzato by měly být akustické koncerty poměrně malé. Protože když to pustíte moc nahlas, akustické nástroje nezní dobře. A když hrajete pro hodně lidí, musíte být nahlas.

A pro skupinu vašeho formátu je možná paradoxně náročnější uspořádat malý intimní koncert, než vyprodat stadión.

To ano. Ale hlavně nechceme nikoho nechat venku. Chceme, aby si lidé, kteří nás chtějí vidět, mohli koupit vstupenku, vejít dovnitř a užít si show.

Jaký bude pražský koncert?

Je to náš první koncert v Praze, to se mi zdá úžasné. Ještě jsme u vás nehráli. Do České republiky se velmi těšíme. Turné se jmenuje Hits Tour, takže to bude výběr nejlepších písniček, které jsme za ty roky nastřádali.

Nickelback: Naši fanoušci jsou naši šéfové