ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5505 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Mňága a Žďorp: Psaní písniček nás zase začalo bavit

0 jsk 6.9.2013

Ve středu 11. září pokřtí v pražském Lucerna Music Baru skupina Mňága a Žďorp své nové DVD Dáreček live! Oficiálně vyjde v pondělí. Petr Fiala, zpěvák kapely, přibližuje, jak bude koncert vypadat a co kapela chystá.

Co je na DVD Dáreček live!?

Je to záznam koncertu z listopadu v pražské Lucerně, kde jsme naše loňská alba Dáreček křtili. Dali jsme to na DVD od začátku do konce, nic není vystřihnuté. Točili jsme to na jedenáct kamer a řekl bych, že se všechno povedlo. Přitom to bylo dost náročné. S kapelou jsme byli stále na pódiu, střídali se hosté a my hráli písničky v jejich verzích, přesněji ve verzích, které připravili pro album Dáreček. Pamatuju si, že jsme v den koncertu začali zvukovku o půl jedné a skončili jsme ve čtvrt na osm. No a večer jsme to všechno hráli naostro. Pokud si mám vzpomenout na nějaký problém, pak snad jen na to, že Míra Wanek z Už jsme doma zapomněl text. Bylo to milé osvěžení.

Zalíbila se vám nějaká verze vaší skladby z alba Dáreček natolik, že ji teď hrajete sami?

Výhledově od Slobodné Európy. Hrajeme ji už pouze v její verzi. Má velký úspěch, protože je to randál, bordel, prostě punk.

Jak bude křest alba 11. září vypadat?

Budeme hrát jak písničky z alba Dáreček, tak ty, které nikdo z našich hostů nepředělal. Některé hosty jsme si opět pozvali, ale nebude jich zdaleka tolik, jako na koncertu ve velké Lucerně. Vystoupí s námi Márdi z Vypsané fixy, Karel Holas a Franta Černý z Čechomoru, Milan Cais z Tata Bojs, Petr Váša a Michal Hrůza.

Zahrajete i nějakou novou písničku?

Myslím, že ne, i když jich na nové album máme už jedenáct. Všechny umím na španělku, každý den si někam zalezu a s radostí si je přehraju. Strašně mě baví a navíc se mi dostanou pod kůži a lépe se mi pak budou zpívat. Na koncertě je ale ještě hrát nechceme. Vystoupení v Lucerně bude o křtu DVD a hostech, kteří na něm budou.

Jaké bude nové album?

Myslím si, že to bude návrat do starých časů v tom smyslu, že písničky budou velmi krátké a stručné. Vyhýbáme se dlouhým konstrukcím, které nakonec stejně moc nepomohou. Musím se také přiznat, že nás psaní písniček začalo zase strašně bavit. V minulosti se nám například stávalo, že jsme nahrávali písně, o nichž jsme věděli, že je nikdy nebudeme hrát na koncertech. Teď to tak není.

Kdy album vyjde?

Na podzim roku 2014.