ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14238 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Miro Žbirka: Londýn a Abbey Road mi poskytly skvělé zázemí

0 Redakce 9.9.2014

Londýnským koncertem odstartuje Miro Žbirka koncertní šňůru Vánoční Best of Video Tour. Během necelých dvou měsíců odehraje šestnáct koncertů – jeden v Británii, devět v Čechách a šest na Slovensku.

To turné má zvláštní název…

Na podzim vyjde u Universal Music na dvou DVD The Best of Video. Na jednom nosiči bude kolekce všech mých videoklipů, na druhém archivní záběry ze Slovenské televize od začátku mé hudební kariéry včetně hudebních filmů Fanstory a Možno sa ti zdá.A protože jsem klasické koncertní turné jel naposledy se svou kapelou a symfonickým orchestrem před třemi lety (Symphonic Tour), rozhodl jsem se uspořádat letošní Vánoční Best of Video Tour 2014.

Na co mohou fanoušci těšit?

Turné jsme naplánovali do devíti českých měst, šesti slovenských a jeden koncert bude v Londýně, kterým to všechno 25. října otevřeme. S kapelou se chystáme zahrát všechny mé nejznámější skladby ve spojení s videoprojekcemi složenými právě ze zmiňovaných klipů, které vyjdou na DVD. Představím zároveň i málo známé záběry a exkluzivní informace z pozadí natáčení klipů. Musím přiznat, že tento projekt se rodí delší dobu a dávám si na něm záležet. Věřím, že i diváci koncertů to ocení. Je to poprvé, kdy na mých koncertech bude mít hudební a vizuální složka rovnocenný podíl.

Proč začínáte turné v Londýně?

Volba na Londýn padla z mnoha důvodů. Jednak mám k městu opravdu vřelý vztah a vím, že tam žije mnoho Čechů a Slováků, kteří se na koncert těší. Nehledě na to, že jsem tam strávil minimálně polovinu letošního léta, abych připravil novou desku.Londýn a jeho legendární studio Abbey Road mi poskytly skvělé zázemí a mnoho inspirace, takže to bude svým způsobem dík i týmu, který se mnou na nové desce spolupracuje.

Jak ta deska vznikala?

Před dvěma lety mi má žena k narozeninám připravila velké překvapení. Jsem velkým fanouškem Beatles a vždy jsem se toužil podívat do prostor, ve kterých vznikaly jejich desky. Katka mi k narozeninám nadělila možnost nahrávání v legendárním londýnském studiu Abbey Road s jejich producentem. To byl počátek dnes už nejen pracovního, ale i přátelského vztahu s tamním skvělým producentem Robem Cassem a jeho týmem. Za ty dva roky se nám podařilo nahrát několik skladeb, z nichž Fair Play je i titulní písní ke stejnojmennému filmu Andrey Sedláčkové.

Právě vznikající deska přinese mnoho unikátů. Jednak bude kompletně nahraná v tom studiu pod producentským dohledem Roba Casse. Podílí se na ní i hudební ikona Pete Brown, který napsal všechny anglické texty, Frank Tontoh – bubeník, jež hrál v kapele Amy Winehouse, a samozřejmě opět Pearse MacIntyre, skvělý kytarista, s nímž spolupracuji již od mého prvního nahrávání v Abbey Road. Velmi speciální bude i jedna skladba, na níž se podílel Manfred Mann. Nerad bych prozrazoval dopředu úplně všechno, ale určitě na desce budou i písně ve slovenštině.

Tagy: