ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6814 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Memphis: V Berlíně jsme lidem rozdávali křídy

0 Redakce 12.12.2014

Královéhradecká rocková skupina Memphis vydala loni své debutové album In Songs About Her. Dobrý ohlas zaznamenaly singly Sunshine a Give Me More. Během natáčení desky se muzikanti seznámili s britským producentem Gregem Haverem. Pod jeho taktovkou natočili i novinku Spojení, která se tento týden dočkala nového videoklipu.

Máte první českou věc, spolupracujete s jedním z předních britských producentů a vydáváte klip. Čím to je?

Honza Říčař (zpěv): Na točení klipů a singlů má hlavní zásluhu BrainZone a Lewron. Je to, myslím, tři měsíce zpátky, co jsme dostali příležitost ke spolupráci. Zatím funguje skvěle. Kdybych to ale vzal sám ze sebe, tak v poslední době víc čtu a přemýšlím, jak se posunout. Často se ptám, co je nejdůležitější a jestli to nezapomínám dělat. Zní to jednoduše, ale všichni asi víme, že co zrovna nehoří, tak to si klidně odložíme na zítra. Jenže v kapele nemáš termíny od svého šéfa. Proto je klíčové dávat to nejdůležitější na první místo. U nás je to skládání a nahrávání.

Pavel Urban (kytara): Poslední rok jsme věnovali intenzivní práci na nových písních. Řekli jsme si, že naskládáme co nejvíc nápadů, ze kterých vybereme budoucí singly a vytvoříme takovou zásobárnu, ke které se budeme vracet a budeme postupně písně finalizovat, ale i vyřazovat. No a teď, když jsme vybrali singl, který je hotový, tak finalizujeme další a vyřazujeme a vyřazujeme.

Přicházíte teď s novým singlem Spojení, odráží se v něm nějak posledních pár měsíců?

Říčař: Především v klipu ano. Jeli jsme do Berlína a rozdávali lidem křídy. Potom jsme je požádali, aby kreslili sami sebe na zem, napsali rok narození a podepsali se. Na zemi potom byly desítky lidí, co se nikdy neviděli, ale také těch, kteří se poznali právě ten den. Za pár dní už byly obličeje zašlapané, nějaké zmizely a spojení se ztratilo. Před rokem bych asi s tímhle nápadem nepřišel. Mnohem víc si teď uvědomuju, že takhle to je i v životě a nic s tím neuděláš.

Singl jste natočili s britským producentem Gregem Haverem. Jak jste se potkali?

Urban: S Gregem jsme se potkali loňském roce, kdy jsme s ním natáčeli singl One More Try. Musím říct, že spolupráce s ním byla perfektní. Jak co se týče samotného procesu natáčení, tak i co do konečného soundu. No, a když jsme hledali producenta na nový singl, Greg byl první, na koho jsme si vzpomněli. Jsme moc rádi, že se mu píseň líbila a on ji s námi opět natočil.

Jaká s ním byla spolupráce?

Urban: Za sebe musím říct, že se mi líbilo jeho nasazení a smysl pro to, jak z písně dostat co nejvíc. Určitě nás to ovlivnilo, Greg je velký profesionál, přeci jen točil s top interprety jako Manic Street Preachers nebo Mel C ze Spice Girls a dokáže svým přístupem z muzikantů dostat to nejlepší.

Říčař: Musím souhlasit. Je to úplně jiný styl práce. Jenom pro představu… Přes den jsme natočili bicí basu a jeli ze studia na hotel se vyspat. On zatím poslal stopy na Nový Zéland, kde je časový posun, takže kolega na nich začal pracovat. Když jsme se ráno vrátili do studia, tak už bylo všechno připravené na druhé hlasy a dotáčky.

Memphis – Spojení:

Tagy: ,