ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30843 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

M.I.N.E.: Česká premiéra bude na Sázavafestu

0 jsk 24.2.2016

Marcus Meyn, zpěvák německé synthpopové legendy Camouflage, má nový hudební projekt. Poprvé s ním vystoupí v květnu v Německu, českým příznivcům jej přijede premiérově představit na letní Sázavafest. Takto o svém projektu M.I.N.E. hovoří.

Proč projekt vznikl?

Už mnoho let chci mít vedle Camouflage i sólový projekt. Existují totiž písničky, které jsem napsal, ale s Camouflage jsme je nehrávat nechtěli, nebyly pro ně typické. Nyní se kapela rozhodla, že si dá na více než rok pauzu, a já si řekl, že teď už to udělat musím. Kdybych to neudělal teď, tak nikdy. Proto jsou tu M.I.N.E.

Co znamená zkratka M.I.N.E.? Zní stejně jako vaše příjmení. Je to jediný význam?

Vždycky jsem přemýšlel o potenciálním jménu pro projekt, který jsem měl v hlavě. Většina lidí neumí správně vyslovit mé příjmení. Vyslovuje se stejně, jako anglické slovo mine. Proto mě to napadlo. Navíc to znamená moje, což je pro vlastní projekt příhodné. Jenže kapela Mine už v Německu existuje, a tak jsem do svého názvu přidal ty tečky.

Jak vzpomínáte na koncerty s Camouflage v České republice?

Samozřejmě si je pamatuji. Byly skvělé. Koncert na Sázavafestu byla velká zábava, publikum bylo fantastické. V České republice se nám vždy líbilo, rádi se tam vracíme.

Jaký je koncertní program skupiny M.I.N.E. na následující období?

První koncert budeme mít v květnu. Protože ale se dvěma členy ze tří hraji už skoro dvacet let, vím, že to bude fungovat. Bude to něco trochu jiného, protože teď budeme hrát i písně, které vznikly speciálně pro nás a tento rok. Těšíme se na to.

Co byste vzkázal fanouškům, kteří se chystají přijet na Sázavafest?

Těším se, že se tam potkáme. Jsem zvědavý, jak bude publikum reagovat na naše nové písně.