ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5526 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Lyre LeTemps: Nová deska bude víc ovlivněná hip-hopem

0 Šárka Hellerová 5.8.2013

Po loňském úspěšném koncertu pozvali pořadatelé Sázavafestu, který proběhl od čtvrtka do neděle ve Světlé nad Sázavou, francouzskou kapelu  Lyre LeTemps znovu a nechali ji zahrát po setmění, aby vynikly nejen starými filmy inspirované projekce, které jsou nedílnou součástí jejích show. Zpěvák Ludovic Schmitt před koncertem shrnul novinky, které kapelu za uplynulý rok potkaly.

Co se za poslední rok u Lyre LeTemps událo nového?

Vydali jsme EP s názvem Looking Like This, natočili jsme videoklip. A přivítali jsme v kapele nového člena, který si říká Rhum One.

Kam se vaše nové písně posunuly?

Pracujeme na novém albu, které je oproti tomu minulému daleko víc ovlivněno hip-hopem. Je to hodně dané právě i novým členem, který pochází z toho prostředí. Ale samozřejmě jsme věrní swingu, soulu i dalším vlivům, které se v naší hudbě nacházely.

Letos hrajete na Sázavafestu v noci… (pozn.: rozhovor vznikal bezprostředně před koncertem)

To je skvělé, loni jsme hráli ve tři odpoledne a nemohli jsme plně zužitkovat celou naši show, jejíž součástí je hodně videí. Dnes předvedeme show Lyre LeTemps v plné kráse.

Co pro vás koncert v České republice znamenal?

Loni nás přijelo pět, a protože jsme všude vyprávěli, jak to bylo dobré, je nás tu letos celkem devět.

Zajímají vás pořád filmové melodie?

Ano, máme například novou písničku, která se jmenuje Rob The Banker. Je inspirovaná gangsterkami z dvacátých a třicátých let. Bude to náš další singl, možná vyjde už v září.

O čem jsou vaše nové texty?

Třeba právě Rob The Banker je o vykradení banky, protože potřebujeme peníze. Prodat dobře naší hudbu je totiž celkem obtížné. Koncert na Sázavafestu, kde nás uvidí možná šest tisíc lidí, je pro nás s trochou nadsázky taková výhra, jako když úspěšně vykradete banku.

Kdy by mělo album, na kterém pracujete, vyjít?

Mělo by to být začátkem příštího roku.