ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10916 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Jungle: Ve více lidech můžete objevovat galaxii detailněji

0 Šárka Hellerová 18.3.2015

23. března se v pražském Lucerna Music Baru představí britská skupina Jungle. Její loňské stejnojmenné debutové album bylo nominováno na prestižní Mercury Prize a kapela se rozjela do světa. Ústředními postavami jsou Josh Lloyd-Watson a Tom McFarland, přičemž na otázky odpověděl ten druhý.

Pracujete již na nových písních?

Pořád si hrajeme s novými nápady. Snažit se neustále objevovat nové zvuky a vymýšlet melodické linky je pro nás důležité. Ale konečný tvar tomu dáme teprve, až se vrátíme do studia. Tehdy bude čas nápady dotahovat do konce.

Jak přesně vypadá vaše a Joshova spolupráce?

Sdílíme především své nápady. Není důležité, jak přesně tvoříme. Baví mě, že máme s Joshem rozdílné pohledy na věc, protože ve světě je tolik skvělé hudby, kterou můžete objevovat, že to nemůžete zvládnout sám. Ve více lidech tu galaxii můžete objevovat detailněji.

Na koncertech je vás na pódiu sedm. V kterém okamžiku jste přizvali dalších pět muzikantů ke spolupráci?

Naprostou většinu materiálu jsme napsali a nahráli sami dva. Nenahrávali jsme celé album s kapelou. Ale ke konci jsme je pozvali a oni přidali některé své hudební nápady. V zásadě nám však vyhovuje tvořit ve dvou. Nechci říkat, jak to bude v budoucnu, abych zbytečně neomezoval to, co se může stát. Nicméně takhle nám to funguje, a tak si myslím, že budeme pracovat podobným způsobem.

Už dříve zaznamenala určitý úspěch vaše kapela Born Blonde. Měli jste smlouvu s Mercury Records, britská média se vyjadřovala pochvalně. Proč to skončilo?

Ani nevím. Nebyli jsme s Joshem hnací silou toho projektu, byli jsme jen muzikanti. Skončit nebylo naše rozhodnutí.  Ta kapela stála na zpěvákovi a ten už nechtěl pokračovat. Ne všechny dobré věci přetrvají. Pro nás to byla úžasná zkušenost. Jako zkušený muzikant se člověk nerodí, musí si zažít úspěch i pád. Díky tomu se člověk zformuje a najde směr, kterým chce opravdu jít. Naučili jsme se díky tomu trochu chápat odvětví, které nás dnes živí.

Tagy: ,