ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8132 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Jiří Dědeček vypráví o Malé tlusté víle

0 Redakce 31.10.2013

Písničkář a spisovatel Jiří Dědeček napsal, čte a zpívá o tom, co všechno může zažít společnost osmi hraček a jednoho kocoura. Je to možné slyšet z audioknihy Pohádky o Malé tlusté víle, která se v předvánočním čase objevuje na trhu.

Jeho postavy vedou zajímavé rozhovory a prožívají nečekané příběhy. Mají i originální jména, například Prasisko, Trpaslo, Pardynka, Knedlík, Špinavý zajíc, Nastydlá rybička, Panáče a Tlustá víla. Jejich kamarádem je živý kocour Šroubováček. Pohádky na albu čte sám jejich autor a každý příběh pak doprovodí písničkou, reagující ve zkratce na předchozí událost. Jiří Dědeček odpověděl na několik otázek.

Kde jste bral k pohádkovému příběhu inspiraci?

Měl jsem v rozmezí šesti let dvě dcery, Viktorku a Toničku. Myslím, že není větší inspirace nad čtyřletou holčičku, která žvatlá, zvědavě komentuje svět a oplývá bezbřehou fantazií. Poslouchal jsem, jak hovoří se svými hračkami, také jsem si hrál, vyprávěl a vymýšlel. A najednou tu byly ty absurdní příběhy a já je musel zapsat, abych je nezapomněl. Na jednu z pohádek si ale už nevzpomenu, jmenovala se O zeleném prasátku. Obě dcery tvrdí, že jsem ji nikdy nedopovídal, protože jsem usnul.

Chystá se jevištní podoba vaší knížky?

Mně by se líbilo pohádky inscenovat. Maličko jsme to nakousli s Petrem Niklem, který je báječný performer a určitě by to uměl. Ale nevím, zda nám to čas dovolí. Pokud ano, já bych chtěl hrát Prasisko.

Máte rád v pohádkách šťastné konce?

Mám velmi rád šťastné konce, dokonce bych řekl, že na nich trvám. Aspoň v pohádkách.