ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5037 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

James Harries: Je příjemné zjistit, že v rádiích hrají vaši píseň

0 Redakce 9.5.2016

Britský písničkář James Harries žije již pětadvacet let v České republice. Na jeho aktuální album Until the Sky Bends Down, které vydal u labelu Tranzistor, kritika chválou nešetří. V rozhovoru mimo jiné prozradil, jakou radost mu přináší rádiový ohlas písničky Salvation.

Jaký to byl pocit, když se váš singl Salvation dostal do pravidelné rotace rádií?

Vždy je velmi příjemné zjistit, že vaši píseň hrají v rádiu. Hezké je i vědomí, že si někdo myslí, že si vaše hudba zaslouží větší publikum, ať už je to v malém alternativním rádiu, veřejnoprávním nebo komerčním rozhlase. Byl jsem překvapen a polichocen, že se singl Salvation dostal do vysílání Radiožurnálu, ale fakt jsem se divil, že si ho všimla i Evropa 2. Je to zvláštní a zároveň nádherný pocit, že píseň může rezonovat s lidmi napříč společností. Ale také vím, jak velké štěstí mám. Kolem mě jsou šikovní lidi, kteří desku natočili a nahráli, a David Landštof z vydavatelství Tranzistor se o to všechno stará.

Videoklip k písni Salvation má nyní na YouTube přes sto tisíc zhlédnutí. Připravujete klip i k dalšímu singlu z aktuálního alba?

Připravujeme klip k písni Your Love.

Jste na turné ve Velké Británii. Než přijde čas na podzimní koncerty v Čechách, kam s kytarou ještě vyrazíte?

Do června budu v Anglii. Pak mám domluvené koncerty v Polsku, Německu, Rakousku, Nizozemsku. A doufám, že ještě nějaké přibudou.

Kromě koncertování prý chystáte online pořad. O čem bude?

Jde o docela jednoduchou myšlenku, která se zrodila, když jsme seděli s přáteli v kavárně a mluvili o tom, jaký je nedostatek živé muziky na českých televizních stanicích a vůbec obecně v českých mediích. Přemýšleli jsme, jak bychom to mohli změnit. Rozhodli jsme se, že ať už uděláme cokoli, musí to mít úžasný zvuk a skvělý vizuál. Pořad se bude jmenovat TranziStory. Každý týden pozveme na nějaké zajímavé místo – třeba do kavárny, která samozřejmě bude otevřená pro veřejnost – kapelu nebo sólového interpreta. Muzikanti zahrají jednu svou píseň a jeden cover, něco, co je inspirovalo, co teď frčí nebo něco, co prostě milují. Bude se točit živě na nádherný starý kotoučák z roku 1973 – analog v digitálním světě na digitální platformu. Už jsme natočili pilotní díl a myslím, že vypadá ohromně a zní úžasně, jak jsme si to představovali. Je skoro hotový a připravený spatřit světlo světa.