ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 17755 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Green Frog Feet a Rybičky 48

0 Redakce 19.12.2008

Německá kapela Green Frog Feet pocházející z bavorského Regesburgu patří k těm nejznámějším pop-punkovým kapelám v Evropě. A v evropských hitparádách za sebou jejich singl Riot Girl suverénně nechal i zámořské kapely jako jsou Foo Fighters nebo Green Day. Ve své desetileté kariéře si zahráli například s německými kolegy Donots, Die Happy, ale i s P!nk, The Hives, The Killers a spoustou dalších. Na otázky nejen o společných koncertech s českou pop-punkovou kapelou Rybičky 48 odpovídal zpěvák Tom.

Zahráli jste si se spoustou hudebních velikánů. Kterých si ceníte nejvíc?

Ceníme si všech velkých muzikantů jako jsou Simple Plan, P!nk a podobně, protože každý z nich věnoval život a samozřejmě hodně a hodně práce kapelám, než se stali velkými. Nemyslím si, že je život snadnější, pokud prodáte miliony alb. Já jsem šťastný za to, čeho jsme dosáhli.

Co pro vás znamená chystané turné se současnou českou pop-punkovou  jedničkou Rybičkami 48?

Upřímně, nikdy před tímto rokem jsem nikdy o Rybičkách neslyšel. Ale když jsem je slyšel na festivalech, kde jsme hráli také, našel jsem si jejich stránky a zamiloval se do toho, co dělají. Protože jsme si uvědomili, že jsou v České republice opravdu velcí, dali jsme se s nimi a jejich managerem do kontaktu. Nyní jsme velice hrdí, že s nimi můžeme hrát 21. prosince v Retro Music Hall v Praze.

Nejbližší společný koncert vás čeká 21. prosince v Retro Music Hall v Praze – Kde a kdy budete zase k vidění s Rybičkami 48?

Už jsme společně hráli 14. listopadu v Kolíně. Doufáme, že po koncertě 21. prosince v Praze s nimi budeme hrát v dalších městech. Koncerty budou na podzim roku 2009.

Rybičky 48 plánují v příštím roce vydat novou desku. Je možné, že na ní bude nějaký člen z vaší kapely hostovat?

To by bylo skvělé, pokud by nás s tím oslovili. Samozřejmě. To by neměl být žádný problém. Mimochodem, my budeme příští rok v březnu nahrávat čtvrtou desku. Vydána by měla být v létě 2009 a bude k dispozici na všech českých open-airech, kde budeme hrát.

Setkáváte se také s kritikou ortodoxních punkáčů, kteří nechápou, že nehrajete punk, ale pop-punk? Jak jejich narážky řešíte?

Hahá. Bože, je to tak často, jak odpovídám na tuto otázku!? Všichni tihle týpci neví o čem je řeč. Jsou tak hloupí, nemají životní zkušenosti a vlastní názor. Tak co bych na to měl říct? Kašlu na ně!

Před rokem a půl jste krátce po vydání nové desky „11Ways… To Kill Your Idols“ hráli i na českých festivalech v Přeštěnicích a Rock for People. Pamatujete si ještě na tyto koncerty a na reakci publika?

Samozřejmě jsme na tyto koncerty nezapomněli. Hráli jsme na hodně dobrých českých festivalech a v českých klubech. V Přeštěnicích jsme  hráli pětkrát. Reakce byla vždy skvělá a to je důvod, proč se rádi vracíme hrát do České republiky. Vystupovali jsme v mnoha evropských zemích, ale nikde nezažíváme tak dobrou atmosféru jako u vás. Můžu říct, že vždy je to naprosto skvělé a všichni  lidé paří s námi.

Jak se vám změnil život po tom, co jste v prosinci 2005 vyhráli titul „Best new rocker“ na MTV?

Hm, samozřejmě stali jsme se trochu známějšími, ale ve skutečnosti se opravdu nic moc nezměnilo. Jóó – máme lepší angažmá než dřív a náš standart je lepší. Ale nakonec to byla jen velká zkušenost. A to je nejdůležitější.

Co můžou fanoušci očekávat? Budete nadále směřovat víc od punku k popu?

Sami nikdy nevíme, co se stane. Ale jsme punk-rocková kapela a beaty můžou být někdy pomalejší a někdy rychlejší…

Jak se těšíte na Vánoční koncert v Retro Music Hall 21. prosince v Praze?

Yeeeaaah, těšíme se brzy na pořádnou párty!