ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14979 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

The Fellas: Víme, odkud jsme přišli a kam patříme

0 jsk 15.1.2014

Loni v prosinci přistoupili čeští folkrockeři Goodfellas ke zkrácení názvu. Před vydáním svého třetího alba nyní působí už jako The Fellas a věří, že jim tento krok usnadní cestu za velkým hudebním snem.

Na konci loňského roku jste zkrátili název. Proč?

Jonny Andel (kytara): Po pěti letech existence už přesně víme, co děláme a co chceme. Prošli jsme určitými etapami, které nás k tomu přivedly. Jsem šťastný, že to mohu říct, protože osobně jsem to ještě před půlrokem nevěděl. Po dvou návštěvách Anglie se ukázalo, že jsou tam lidé, kteří o nás mají zájem a chtějí nám pomoci. Jejich podmínkou ale bylo změnit náš název. Slovo Goodfellas je tam totiž příliš spjaté se stejnojmenným kultovním filmem Martina Scorseseho.
Tom Andel (zpěv): Ten film tam úplně změnil význam toho sousloví. Když se dnes zeptáte Američana nebo Brita, co pro něho slovo Goodfellas znamená, řekne, že mafiány. Původní význam ale byl dobří přátelé.

Vymyslel nový název někdo z vašich britských spolupracovníků?

Jonny Andel: Ne, vymysleli jsme si ho sami. Částečně mimochodem vzešel z toho, že jsem někde řekl, že jsme lepší přátelé než muzikanti.

Jaké šance se vám s novým názvem v Británii naskytnou?

Tom Andel: Potkali jsme tam pár důležitých a skvělých lidí, s nimiž jsme dostali šanci spolupracovat a díky tomu jsme získali snad oprávněný dojem, že by nám mohli výrazně pomoci. Klidně si troufnu říct, že bychom tam v budoucnu mohli jezdit hrát stabilně turné po klubech pro sto a více lidí. To by byl úspěch. Byli jsme tam už dvakrát a vždy jsme potkali lidi, kteří nás posunuli dál. Má to pro nás smysl, a kvůli tomu mělo smysl i změnit název. Kdybychom lidi, o kterých mluvím, nepotkali, tak bychom název neměnili.

Jaké jsou tedy vaše nejbližší plány?

Jonny Andel: Momentálně pracujeme na písničkách pro nové album, které bychom v nejbližší době chtěli začít nahrávat. Potom bychom rádi absolvovali turné po Anglii, už teď tam máme nasmlouvané tři letní festivaly. A budeme také hrát doma, protože víme, odkud jsme přišli a kam patříme.

Kde budete album nahrávat?

Jonny Andel: To ještě nevíme, ale je to úplně jedno. Spíš teď řešíme osobu producenta. Rozhodujeme se mezi tím, jestli oslovíme někoho, kdo je nám dostupný a je současně v oboru kapacita, anebo se budeme řídit vlastním názorem a pocitem. Všeobecně se soudí, že producent udělá nahrávce zvuk. Takových producentů je ale na světě málo, spíše si myslíme, že důležité je, aby kapela měla o svém zvuku jasnou představu.
Tom Andel: Budeme ale asi nahrávat v Čechách, protože tu máme dobrá studia.

The Fellas – Sick & Jaded: