ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4836 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

David Koller: V muzikálu nové písničky nebudou

0 jsk 27.3.2013

Muzikál nazvaný Lucie, větší než malé množství lásky bude uveden v Hudebním divadle v Karlíně v Praze. Premiéry jsou naplánované na 31. října a 1. listopadu letošního roku. K příběhu Tomáše Belka v něm budou znít nejslavnější písničky z repertoáru skupiny Lucie.

V roli Lucie budou alternovat Barbora Poláková a Emma Smetana, v roli Daniela Václav Bárta a David Kraus, šéfa tiskárny ztvární Jiří Korn, Jáchyma Pavel Liška a vyjednavače Borise Lukáš Vaculík. Obsazení dalších rolí bude oznámeno v následujících dnech. Režisérem bude Petr Novotný, scénu navrhl Michail Tchernaev a hudební nastudování mají na starosti Martin Kumžák a David Koller. Posledně jmenovaný odpověděl na několik otázek.

Jak došlo vůbec k tomu, že z vašich písniček vznikl muzikál?

Nějaké náměty na muzikál nebo hudební divadlo jsme měli už delší čas. Když jsme se loni na podzim dohodli na dalším pokračování, sešlo se těch nabídek víc, a tak jsme se o nich začali vážně bavit. Pořád nás ale nic neoslovilo, až teprve po dalším návrhu Egona Kulhánka, ředitele Hudebního divadla v Karlíně v Praze, zavolal Michal Dvořák Tomáši Belkovi a ten v podstatě obratem navrhl dějovou linii. Oslovila nás, a tak jsme si řekli, že asi uzrál čas.

Mohla by pro chystaný muzikál vzniknout nějaká nová písnička?

S tím nepočítáme. Řekli jsme si, že muzikál se dá udělat jenom jednou a je tím pádem naší povinností nabídnout naše nejlepší písničky. Rozhodli jsme se však, že si budeme veškeré přípravy a věci kolem hlídat. Jde nám o to, aby měl muzikál náladu, kterou vždycky měly naše písně.

Je pro tebe příběh muzikálu, který už znáš, v něčem překvapivý?

Pro mě je to něco mezi detektivkou a romantickým příběhem. Žádné mrtvoly v něm ale nejsou. Děj běží v několika rovinách a mám pocit, že dokáže diváky vtáhnout. Otázka samozřejmě je, jaký nakonec ten muzikál bude, až se dostane na pódium. Zkoušet se začne v létě, pak budeme moudřejší.

Jak dlouho by se měl muzikál v Karlíně hrát?

Když bude dobrý, tak se bude hrát. Nepřemýšleli jsme o tom, že bychom hráli jenom určitý čas bez ohledu na to, jaký je zájem.

Kdy v příštím roce vyrazíte na avizované koncertní turné?

Na jaře.

Hovořil jsi i o dvou nových písničkách, které pro turné připravíte. Budou?

To si netroufnu momentálně říct. Čeká nás spousta práce a nevím, jestli při ní bude čas nové skladby složit. Každé album, které jsme vydali, jsme připravovali z mnoha písniček. Vybrali jsme vždycky ty, které byly podle nás nejlepší. Nejsem tedy zatím schopen říct, jestli se k nějakému podobnému postupu dokopeme. Nechávám to otevřené.