ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9647 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Charlie Straight: Máme prostě dobré kamarádky, které uloví správné manažery

0 jsk 20.3.2013

V roce 2010 získala třinecká kapela Charlie Straight tři sošky Anděla za své debutové album She’s A Good Swimmer (2009). Minulou sobotu k nim přidala další, tentokrát za písničku Coco, jež je na jejím druhém albu Someone With a Slow Heartbeat (2012). Vyšlo loni, produkoval je Angličan Guy Fixsen a Třinečtí za ně dostali tři andělské nominace. Po slavnostním ceremoniálu na pražském Výstavišti odpověděli na pár otázek.

Bylo obhajování Andělů těžší než jejich první zisk před třemi lety?

Michal Šupák (klávesy): Tenkrát to bylo poprvé, takže emoce byly daleko větší. Zisk ceny v letošním roce nás ale samozřejmě také velmi těší. Jsme rádi, že to pokračuje, a že nejsme rychlokovaška, která rychle vyletí nahoru a stejně rychle spadne dolů.
Johnny Cienciala (baskytara): Když se podívám na oba večery, kdy jsme dostali andělské ceny, a srovnám je, lepší pocit jsem měl z toho druhého. Kromě našeho úspěchu mě totiž navíc potěšilo, že si cenu odnesla například skupina Zrní, která je podle mě velmi dobrá. Jsem rád, že ji akademici vzali na vědomí.

Na pódiu jste vyhlásili souboj skupině Kryštof. Bylo to v okamžiku, kdy jste vy i ona měli po jednom Andělu a před vámi bylo finále, boj v kategorii Album roku. Byl to jenom bezvýznamný hec?

Albert Černý (zpěv, kytara): Když jsme před třemi lety jeli se skupinou Kryštof turné, dělali jsme s Richardem Krajčem takový videoblog. Říkal v něm, že je starší a má tím pádem víc zkušeností. Já se ho zeptal, co by nám poradil, a on řekl, že počkáme tři roky a my jemu budeme vyprávět, co jsme zažili. Tři roky uběhly, a tak jsme si řekli, že mu to tedy na Andělech nandáme, no a sdělili jsme to nahlas. Bohužel to nevyšlo, cenu pro album roku dostal Kryštof.

Nandala jim to ale vaše písnička Coco, která porazila v kategorii Skladba roku dvě písně z jejich alba, sice titulní Inzerát a duet s Jaromírem Nohavicou Křídla z mýdla. Překvapilo vás to?

Černý: Nepočítal jsem vůbec s ničím. Na ceny Anděl jsem přišel s čistou myslí, bez ambic, s novou košilí. Jsem hlavně rád, a to bych chtěl podtrhnout, že jsme pořád s kluky z kapely spolu, že nás poslouchají fanoušci, chodí na koncerty a podporují nás. Také jsem rád, že si nás všímají akademici, protože jsme kapela, která neustále působí a pořád hraje.

Nikdy jste se netajili ambicemi uspět v zahraničí. Daří se to?

Šupák: Pracujeme na tom. Největší radost máme z toho, že se nám podařilo dostat se na letošní festival Great Escape, který se koná v anglickém Brightonu. Věříme, že to na naší cestě do zahraničí pomůže.
Černý: Právě v den vyhlášení cen Anděl byl zveřejněn nový videoklip s Markétou Irglovou. Je k písničce I Sleep Alone a natáčeli jsme ho na Islandu. I to je krok na té cestě do zahraničí.
Cienciala: Máme prostě dobré kamarádky, které uloví správné manažery a jsou ve správný čas na správném místě.