ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8222 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Brian May: Kerry Ellis vystoupila z davu

0 jsk 3.3.2016

Do České republiky míří pozoruhodná dvojice – kytarista skupiny Queen Brian May a muzikálová zpěvačka Kerry Ellis. 3. března se představí v Ostravě, 5. ve Zlíně, o den později v Brně a miniturné po naší zemi zakončí 8. března v Praze. Brian May odpověděl na několik otázek.

Vaše spojení s Kerry Ellis je překvapivé už jenom proto, že je to první zpěvačka, se kterou budete koncertovat. Kde jste na sebe narazili?

Setkali jsme se náhodou. Byl jsem se podívat na jednoho kamaráda, který hrál v muzikálu My Fair Lady ve West Endu, a účinkovala tam i Kerry. Byla úžasná a já si hned řekl, že s ní chci spolupracovat.

V čem vás přesvědčila?

Řídím se instinktem a hledám v lidech kreativitu, inspiraci a dobrou energii. To všechno Kerry má. Hledám i lidi, kteří jsou v podstatě schopni zazpívat všechno. Já sám bych nikdy nezazpíval to, co dokázal Freddie Mercury, nebo co zazpívají Adam Lambert a Kerry Ellis. Neumím udělat ani takovou show, nejsem tak teatrální. Neznamená to, že nejsem tvůrčí. Mám však rád hudební divadlo a nejsem pro ně dost výbušný.

Kerry Ellis_oficial_web

Kerry to v sobě má?

Kerry je výjimečná v každém směru. Je to naprosto oddaná zpěvačka, která když se v něčem angažuje, tak tomu dá všechno. Má také zajímavý a příjemný hlas. Řekl bych, že nás spojil osud. Naše spolupráce začala s muzikálem We Will Rock You, ve kterém skvěle ztvárnila postavu Meat. Pamatuju si, že když přišla na casting a zazpívala, říkal jsem si, že ji ostatní kandidátky na tu roli nesahají ani po kotníky. Při tom představení pak dokázala diváky naprosto zaujmout, což byl motiv pro to, abych s ní spolupracoval i jinak. Vylezla z davu, byla a je výrazná.

Jak na vaši spolupráci reagují fanoušci a média?

Veškerá tvorba se musí smířit s tím, že se buď líbit bude, anebo ne, v tom nejhorším případě bude lhostejná. To, co děláme s Kerry, se zatím setkává s pozitivními reakcemi. Podle mě to ale vychází z toho, že od nás nikdo nic velkého nebo mimořádného nečeká. S Queen je to jiné, protože tam lidé neustále porovnávají naše současné kroky s tím, co jsme dělali v minulosti.