ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4871 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Anna Veselovská: Nevím, jak jsem ke svému autorskému rukopisu došla

0 jsk 11.7.2013

Mladá slovenská zpěvačka Anna Veselovská je finalistka soutěže Hlas ČeskoSlovenska. V červnu vydala své debutové album 10 rozdielov. Vznikalo od září loňského do ledna letošního roku a nese celkem jedenáct písniček.

Od vaší účasti v soutěži Hlas ČeskoSlovenska v roce 2011 do vydání alba uběhly bezmála dva roky. To je poměrně dlouhá doba. Proč to trvalo tak dlouho?

Nechtěli jsme nic uspěchat. S producentem Ivanem Táslerem jsme si řekli, že nevydáme nekvalitní desku, takže jsme si na natáčení dopřávali dost času. Navíc jsem neměla v podstatě žádné vlastní písničky, takže to všechno vznikalo postupně.

Vyhovoval vám pracovní styl Ivana Táslera?

Naprosto, mé představy o vzájemné spolupráci zcela naplnil. Spolu s Jaro Filipem je to můj nejoblíbenější slovenský hudebník, takže jsem byla z té spolupráce od první chvíle naprosto nadšená.

Byl na vás přísný?

Když bylo třeba, byl. Není možné se při práci jenom smát…

Jak se jako autorka dostávala k nápadům na písničku?

Strašně ráda skládám doma. Sedím na zemi, v notebooku si prohlížím různé klipy na YouTube, třeba na písně Jaro Filipa, Muse nebo Hurts, a když se mi něco líbí, řeknu si, že bych chtěla něco podobného složit také. To je můj hnací motor, takhle mé písničky vznikají.

Ale ony se moc nepodobají skladbám Muse nebo Hurts…

Přiznám se, že vlastně nevím, jak jsem ke svému autorskému rukopisu došla. Prostě jsem měla nápady a z nich vznikly písničky.

Na to, že je vám sedmnáct let, jsou některé autorsky velmi vyzrálé…

Byla jsem překvapená, co ze mě vypadlo. Na té desce je všechno, co ze sebe v normální komunikaci nejsem schopná dostat ven. Díky těm písničkám ze mě jdou emoce, které jsem prožívala za poslední rok.

Kde své písničky zahrajete naživo?

V Čechách například na festivalu Okoř v srpnu, na Slovensku třeba na Pohodě. Budu také předskakovat na turné Čechomoru. Jsem zvědavá, jak na mě budou lidé reagovat.