ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29846 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Against Me!: Ať se lidé soustředí na cokoliv

0 Šárka Hellerová 15.4.2015

Do pražského Lucerna Music Baru přijede ve středu 15. dubna americká punkrocková kapela Against Me! Loni vydala album Transgender Dysphoria Blues. V jejím čele stojí zpěvačka Laura Jane Grace, která odpověděla na několik otázek.

Album jste produkovala sama. Proč jste se tak rozhodla?

Předchozí dvě alba byla výsledkem tak intenzivní úzké spolupráce s producentem Butchem Vigem, že jsem prostě jenom chtěla zkusit, co jsem se od něj naučila. Chtěla jsem to vyzkoušet sama. S producenty spolupracuju ráda. Cením si názoru někoho, kdo vidí práci kapely zvenčí. Nicméně teď byl čas na něco jiného.

Zmínila jste Butche Viga. Co máte na jeho přístupu k nahrávání ráda?

Myslím, že jsme měli štěstí, že jsme ho měli možnost osobně potkat, protože je to ryzí člověk. Mám ho ráda. Dobře se s ním pracuje hlavně proto, že je v pohodě. Oceňuji jeho přínos našim deskám. Navíc stojí za některými z mých nejoblíbenějších alb vůbec. Proto pro mě bylo úžasné vidět ho, jak pracuje. Byl to obrovský zážitek. Nemusel mi nic doslovně vysvětlovat, když člověk dával pozor, přirozeně se chytil.

Nechtěla jste album produkovat sama i proto, že deska se dotýká velmi osobního tématu, sice doby, kdy jste změnila své pohlaví a z Toma Gabela se stala Laura Jane Grace?

Rozhodně ano. Věděli jsme, že s Butchem tentokrát nahrávat nebudeme a já nechtěla přijít do cizího studia, kde nebudu nikoho znát. A věděla jsem, že to album bude osobní, že budu zpívat velmi osobní věci. Neměla jsem chuť takové písně nahrávat před lidmi, které neznám.

Dle vašich slov jste měli po předchozím albu White Crosses (2010), které nebylo tak úspěšné jako čtvrtá deska New Wave (2007), potřebu dokázat, že jste pořád dobrá kapela. Jste z tohoto pohledu s novým albem spokojená?

Víte co, já jsem na sto procent spokojená i s tím předchozím. Obě jsou odrazem daného životního období.

Dřív jste mluvili o nutnosti soustředit se čistě na hudbu. Měli jste proto například skromnou světelnou show a černé oblečení. Stále držíte tento přístup?

Ani ne. Přál bych si, abychom si mohli dovolit lepší světla. Bohužel dneska už není moc času se soustředit čistě na hudbu, ale nevadí mi to. Koncert je zábava, ať si z něj lidé odnesou, co chtějí. Pokud se dobře baví, je mi to jedno. Podle mě by měli mít především možnost odnést si kvalitní hudební zážitek, vždyť za to si přece platí. Co se mě týká, žiju z hudby, to je pro mě to podstatné. Na ostatním mi v podstatě nezáleží. Lidé, ať se soustředí, ne co je jim libo.