ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5512 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Adam Ďurica: Úspěch mých písní o lásce je náhoda

0 jsk 2.3.2015

Na nedávném showcasu, který připravila vydavatelská společnost Universal Music a představila na něm své největších naděje z české a slovenské scény pro nejbližší období, vystoupil i Slovák Adam Ďurica. Na tamní scéně už je poměrně etablovaný, u nás by se mohl v dohledné době prosadit. Už třeba proto, že má momentálně ve svém repertoáru dva hity.

Na Slovensku jste uspěl videoklipem k písničce Mandolína, který vyšel k svátku svatého Valentýna, a ještě jste v něm dokázal zpopularizovat párová trička hlavních protagonistů. Byla to náhoda?

Vlastně ano, protože to vzniklo úplně jinak. Už loni to odstartovala písnička Neľutujem, která byla velice úspěšná. Já do té doby až tak velké úspěchy neměl, a tuhle skladbu jsem napsal jako upřímné vyznání pro svou dívku, na kterou stále myslím. V éteru se chytila a já se rozhodl, že se na ni pokusím navázat písničkou Mandolína. K ní jsme s mým týmem chtěli natočit pěkný klip a přemýšleli jsme o nějakém momentu překvapení v něm. Na poslední chvíli nás napadlo, že bychom mohli jeho hlavní protagonisty obléct do triček a na konci se ukáže, že jsou vlastně párová. Klip měl velký úspěch a lidé se začali ptát, kde by si ta trička mohli pořídit. Ona ale neexistovala, měli jsme jen exempláře pro klip. Teprve potom jsme je začali vyrábět a úspěšně prodávat.

Zdá se, že písničky o lásce dobře fungují.

U nás na Slovensku není běžné zpívat o lásce tak otevřeně, jak jsem to ve svých písničkách udělal já. Možná to byla právě ta otevřenost, která zabrala. Ode mě to nebyl kalkul. Jsem šťastně zamilovaný, mám několik let perfektní vztah se svou přítelkyní a bylo to prostě upřímné vyznání.

Jak na ně vaše přítelkyně reagovala?

Nebyla to první skladba, kterou jsem pro ni napsal. Písnička Neľutujem ji samozřejmě potěšila, protože věděla, že to bylo vyznání, ne snaha napsat hit. Její úspěch je náhoda.

Budou texty o lásce tvořit páteř vašeho nového alba?

Samozřejmě. Natočené bude na konci května a vydávat ho budeme v září. Věřím, že vyjde nejenom na Slovensku, ale i v Čechách. Obě jmenované písničky na něm budou, a ty další se budou obsahově také blížit tématu lásky.

Adam Ďurica – Neľutujem:

Adam Ďurica – Mandolína

(Foto: Universal Music)