ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 26550 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Čarodějové třetí kategorie a státní pohřeb jako vrchol kariéry

1 Lucia Daňková 5.2.2014

Na přetřes – nový projekt Josefa Šlerky, se snaží nalézat kontexty v současné politické situaci. Využívá k tomu hosty z řad komentátorů či analytiků. Jak sám říká: “Cesty myšlení bývají klikaté a často nudné ale nikdy ne zbytečné.” Jeho povídaní s hosty zbytečná nejsou, přinášejí zajímavé souvislosti a díky hostům dávají některé politické události do zcela jiných souvislostí, často i těch, které se bojíme vyslovit nahlas.

Hostem prvního dílu byl komentátor deníku Právo Alexandr Mitrofanov. Vznikal tři dny před jmenováním nové Sobotkovy vlády (14.1.2014). A i přes původní záměr mluvit také o novém předsedovi vlády, novém kabinetu či ministrech, bylo častěji skloňovaným jménem to druhé zamýšlené – Miloš Zeman.

“Už v 90 letech věděl Miloš Zeman, že půjde do politiky, akorát ještě nevěděl, zda bude levičák nebo pravičák… Pak v roce 1992 vstoupil do ČSSD a přitahoval lidi, kteří nedělali ostudu. Dnes má kolem sebe čaroděje třetí kategorie” říká mimo jiné Mitrofanov v novém projektu Na přetřes!

Pokouší se odpovědět i na to, kde se bere Zemanova přílišná náklonnost k Rusku, kolik lidí schvaluje jeho kroky, zda bude vrcholem politické kariéry státní pohřeb, a jakou hru hraje s Bohuslavem Sobotkou?

Historka z večírku na ruské ambasádě nás opět utvrdí v tom, že prezident Miloš Zeman je opravdu neodolatelný společník a že do lesa může, protože se nebojí “sprdnout” ani ruského velvyslance.

Z hodinu trvajícího rozhovoru jsme pro vás připravili krátký sestřih. Chcete-li si poslechnout celý pořad, je k dispozici na webu projektu Na přetřes.