ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15944 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Startér Radia Wave jde do finále!

0 Redakce PLAY.CZ 30.5.2014

Starter_logo

Startér, hudební pořad Radia Wave s (č)uchem na talenty, jde do finále! V pondělí 2. a 9. června se posluchači a fanoušci musí rozhodnout, kterému z devíti finalistů odstartují ještě úspěšnější hudební kariéru. Absolutní vítěz, který bude vyhlášen ve Startéru v pondělí 16. června, si zahraje na Radio Wave Live Session, natočí své EP ve studiu Českého rozhlasu, nakoupí si v obchodě Kytary.cz a bude mít po celý rok zajištěnou koncertní podporu Radia Wave.

Hledat ty nejzajímavější začínající kapely a producenty na české scéně začalo Radio Wave v listopadu 2013. V rotaci této hitparády se objevilo přes sedmdesát mladých hudebních talentů. Některé ze zúčastněných hudebních projektů Radio Wave zařadilo i do rotace svého denního vysílání (např. nadějné indie Kool-Aid, výbornou elektroniku Sky to Speak, začínajícího mladého autora hitovek Freda Madisona a další), jiné pustili k obdivu hostů Startéru La Petite Sonjy nebo Kláry Vytiskové. Dva vybrané talenty Startéru vyšle Radio Wave na festival Bažant Pohoda 2014 a na léto Radio Wave připravuje každých 14 dní „Startér showcase“ na pražské náplavce u Bajkazylu, na kterém představí ty nejzajímavější hudebníky, kteří po několik měsíců bojovali o hlasy a přízeň posluchačů.

O tom, kdo vyhraje hlasovací část Startéru, ale rozhodnou jen posluchači Radia Wave. Devět nejlepších hudebních projektů dostalo v součtu 12 475 hlasů a v následujících dvou dílech musí nasbírat spousty dalších. V pondělí 2. a 9. června od 20:00 se posluchači a fanoušci musí rozhodnout, kterému z finalistů odstartují ještě úspěšnější hudební kariéru. Kdo to bude?

4dogs, podle Jakuba Johánka Fialovy děti, ve kterých je zakořeněno písničkářství, čerství autoři debutové desky The Pause, natočené u Ondřeje Ježka.

Ghost of You, brněnská kapela těsně po maturitě, která svou hudbou už všechny zkoušky dospělosti zdolala, jejich psychedelic pop se vám zaryje pod kůži.

LRU, veteráni kytarové scény, kteří bodují s albem Seaside Mysteries, jestli máte rádi stoner rock, váš hlas pošlete k moři!

Neřvi mi do ucha aneb nejrozkošnější kapela na scéně, MIDI LIDI druhé generace, sourozenecké duo a jedna půvabná, lyrická Slovenka.

Noise Parade je kapela, se kterou není radno se dát do křížku – mlátí se i mezi sebou. Naštěstí přitom perfektně hrajou. Garážovky, kterými cloumají emoce a energie.

Plum Dumplings mají stejně jako Noise Parade emoce na rozdávání. Brněnská indierocková kapela s nejcharismatičtější zpěvačkou, kterou jsme ve Startéru slyšeli. A zpěv francouzky? Oui, merci!

TEVE je pro nás definice originality. Elektroakustické duo z Brna, autentická radost z brnkání a cvrlikání, zpěv jak z ukolébavky a projekt, který už dávno měl překonat hranice Startéru.

The Firearms všechny přijeli porazit až ze Slavkova u Brna. Tahle trojice má talent skládat skvělé hitovky a přitom se nevnucovat – jako kdyby Charlie Straight byli dobrá kapela!

The Shookies jdou do finále z Olomouce a hlavně by po vás chtěli, abyste se usmáli. Bezstarostný blues, takhle to umí The Shookies.

STARTER finaliste  starter-foto4

Poslouchejte Radio Wave online