ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 24129 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Radio Wave uvádí: SHAPE & VISION no. 2

0 Redakce PLAY.CZ 18.4.2013

Druhé Shape & Vision má větší prostor a navazující výstavu

Shape & Vision je událost, která přináší setkání s tvůrčí prací výjimečných módních návrhářů a architektů.  Na večer komentovaných projekcí a diskusí, který se v NoD přesouvá z galerie do prostornějšího divadelního sálu, tentokrát naváže i dvoudenní prodejní výstava v GALERII/CZD. Hosty druhého Shape & Vision opět vybrali a uvedou Veronika Ruppert a Adam Gebrian, redaktoři pořadů Modeschau a Bourání na Radiu Wave.

pátek 26. dubna 2013, od 20:00

Experimentální prostor NoD/Roxy, Dlouhá 33, Praha 1

Vstup zdarma

27. – 28. dubna 2013, 15:00 – 21:00

GALERIE/CZD, Vojtěšská 3, Praha 1

Vývoj a inspirace svých kolekcí na druhém Shape & Vision představí: návrhářské trio LaFormela, designérka Hana Frišonsová (SUUS), Esha a Petra Ptáčková. Vzácnými hosty večera budou také redaktoři nezávislého magazínu Anonym, který po 13 číslech online míří do mezinárodního printu.

Tato jména, která patří do módní části programu, nabídnou v navazujících dvou víkendových dnech vybrané části svých kolekcí na prodejní výstavě Shape & Vision v GALERII/CZD, která dlouhodobě podporuje mladé české designéry. Zastoupeni budou i někteří účastníci prvního dílu Shape & Vision, který ještě navazující prodejní výstavu neměl. Ke koupi budou například trička od Kristýny Novákové, která pracují s vrstvením barev a materiálů a mění barvu v závislosti na pohybu a osvětlení.

Adam Gebrian uvede konkrétní realizace dvou architektonických dvojic: Zuzany a Petra Nacházelových a Jiřího Opočenského a Štěpána Valoucha.

Autorkou konceptu události a kurátorkou její módní části je Veronika Ruppert: „Cílem Shape & Vision je setkání s výjimečnými kreativními osobnostmi ze světa módy a architektury a konfrontace jejich způsobů přemýšlení a práce. Vzájemné paralely a přesahy mezi módou a architekturou sledují teoretici obou oborů už od 80. let 20. století a byla bych ráda, kdyby tímhle směrem začala uvažovat i česká odborná a laická veřejnost. Dobrým vstupem do tématu je třeba kniha Skin + Bones: Parallel Practices in Fashion and Architecture, která vznikla ke stejnojmenné výstavě v MOCA v Los Angeles. Jde o obsáhlý projekt, ve kterém kurátorka Brooke Hodge spojila práce designérů jako Hussein Chalayan, Alexander McQueen, Viktor & Rolf, Vivienne Westwood nebo Yohji Yamamoto a architektů jako Frank Gehry, Zaha Hadid, Preston Scott Cohen a dalších.“

Projekt Shape & Vision je jedním z pravidelných komponovaných večerů Radia Wave v Experimentálním prostoru NoD. Shape & Vision organizuje Veronika Ruppert s podporou Czechdesign.

První ročník se odehrál 16. 11. 2012 v galerii NoD/Roxy a představil vize a realizace AWKWARD Collection, Kristýny Novákové, Mirky Talavaškové (aktuálně pracuje pro Delor) a Moniky Přikrylové (Mongol). Svoji novou knihu Budiž móda uvedla historička módy Jana Máchalová a o svých inspiracích v oblasti designu a architektury diskutovali Maxim Velčovský a Jaroslav Wertig (A69). Protože byl první díl velmi dobře navštívený a vyvolal pozitivní reakce ze stran účastníků, návštěvníků i médií, stěhuje se druhý Shape & Vision do většího prostoru divadelního sálu NoD a naváže na něj víkendová prodejní výstava v GALERII/CZD.

Nejaktuálnější informace sledujte na fb události http://www.facebook.com/ShapeVision

SHAPE_Esha SHAPE_LaFormela
Poslouchejte Radio Wave online