ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15328 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Radio Wave otevírá nové prosklené studio na Vinohradské třídě a zve na pouliční slavnost

0 Redakce PLAY.CZ 4.4.2016

Dne 11. dubna se v 11.00 hodin otevře nové vysílací studio Radia Wave. Pásku přestřihne generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral, architekt Jan Šesták ze studia pha a violoncellistka a modelka Terezie Kovalová. Oslavou otevření studia bude pouliční party pro veřejnost, která se uskuteční 16. dubna v přilehlé Balbínově ulici.

Radio Wave Opening Session“Spuštěním stanice Radio Wave odčinil Český rozhlas dluh vůči mladé generaci, pro kterou do té doby v rozhlasovém éteru neexistovalo kvalitní vysílání. Díky novému studiu bude Radio Wave doslova v bezprostředním kontaktu s posluchači. Je to další krok k tomu, aby byl Český rozhlas vůči veřejnosti co nejvíce otevřenou institucí,“ uvedl generální ředitel René Zavoral.

Návrh vysílacího studia je společným dílem architektů Marka Deyla a Jana Šestáka ze studia pha. Nové studio je ojedinělé zejména tím, že je přístupné z ulice a jeho stěny jsou prosklené.  Kdokoli má tedy možnost nahlédnout a vidět, co se děje ve studiu Radia Wave.

„Základním rysem je interakce s vnějškem a okolím a kontakt s divákem, to je ta atraktivita, kterou jiná vysílací studia nemají. Nosným prvkem je korporátní barevnost Radia Wave, stejně jako vlna, která ve studiu vznikla a má symbolizovat organičnost. Ta je v kontrastu s hranatým tvarem celého domu hlavním mottem celého interiéru,“ řekl o studiu architekt studia pha Marek Deyl.

3Oslavou otevření nového studia bude pouliční slavnost Radio Wave Opening Session, jež se uskuteční 16. 4. odpoledne v Balbínově ulici. Návštěvníci se můžou těšit na venkovní stage, kde vystoupí Hugo Toxxx, Schwarzprior, Kovadlina, Lo/ve, Pretty Old Sound a Role. Další stage bude v prostorách Českého rozhlasu, ve studiu S1, kde zahraje Monika Načeva se svým novým projektem: Průvan v hlavě, dále pak Dizzckock a VJ Kolouch.

„Z nového studia máme všichni obrovskou radost a děkujeme za něj. Těšíme se nejen na vysílání z tohoto krásného a čerstvou energií nabitého prostoru, ale i na několik nových pořadů a programových novinek, které jsme k této příležitosti pro posluchače připravili. Budou stát za to,“ uvedla šéfredaktorka Radia Wave Iva Jonášová.

Na otevírací session nebudou chybět stánky s domácím jídlem, chillout zóna ani program pro děti, který nabídne Rádio Junior. Akce v Balbínově ulici je oficiální after party Velké jarní cyklojízdy, pořádané sdružením Auto*Mat. Návštěvníci budou mít také možnost stát se součástí unikátního projektu Generation What, který mapuje dnešní mladou generaci v evropských zemích a na kterém se podílí Český rozhlas a Česká televize.

1 2
4 5

Podrobnější informace k otevření studia a happeningu:
http://www.rozhlas.cz/radiowave/kultura/_zprava/radio-wave-ma-nove-studio-startujeme-11-dubna–1599143

Informace o projektu Generation What:
www.generation-what.cz

Video – komentovaná prohlídka studia architektem Markem Deylem:
https://www.youtube.com/watch?v=u2-os2eh4Ks

Poslouchejte Radio Wave online