ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16744 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Radio Wave Live Sessions uvádí: dvojkoncert kapel PZH a Deaths

0 Redakce PLAY.CZ 13.6.2013

Pravidelná koncertní série Radia Wave tentokrát na Flédě! Radio Wave a klub Fléda zvou na druhý z letošních koncertních setů současné české progresivní hudební scény. Originální český elektro pop a synth pop – to jsou kapely PZH a Deaths. Koncert je součástí putovní výstavy Radia Wave s názvem Děláme vlny, kterou mohou zájemci zhlédnout až do konce června v klubu Fléda a v pasáži Divadla na Orlí v Brně.

úterý 18. 6. / 20:00

klub Fléda, Štefánikova 24, Brno

vstup zdarma

Česká kapela Deaths vznikla loni v Brooklynu, kde zpěvák a skladatel skupiny Igor Bruso pobýval na stáži v newyorské pobočce magazínu Vice. Skupina, která se původně jmenovala Girls On Drugs, ve své hudbě reaguje na aktuální vlnu syntezátorového popu, a to i přesto, že Igor Bruso má za sebou bohatou zkušenost z hraní v punkových kapelách. I tenhle fakt dokazuje, že se Deaths nenechávají dobrovolně omezovat žánrovými hranicemi. Všiml si toho třeba i zahraniční hudební blog The Line Of Best Fit, který Deaths zařadil ke skupinám, které se vyplatí sledovat.

Brněnská skupina PZH v loňském roce zaujala především podařenou deskou Doom na kraji lesa. Česká odpověď na witchhousový trend měla podobu velmi originální nahrávky, kterou o úroveň výš posouvaly poetické texty v češtině. PZH se navíc neomezují jenom na hudbu. Podle jejich vlastních slov je kapela spíše audiovizuální projekt a hudbu doprovázejí „jímavé videoprojekce“.

Klub Fléda a Divadlo na Orlí také od května hostí putovní výstavu Radia Wave s názvem Děláme vlny. 13 velkoformátových portrétů osobností současné české kulturní scény – například herečky a hudebnice Johany Švarcové, rappera Bonuse, architekta Adama Gebriana, designéra Maxima Velčovského, spisovatele Jaroslava Rudiše, hudebníka Jaromíra 99, rappera Vladimira 518, herečky a zpěvačky Kateřiny Winterové a dalších, kteří stejně jako Radio Wave podporují progresivitu v české kultuře. Výstava byla k vidění poprvé v srpnu 2012 v Praze na Rašínově nábřeží u Vltavy a v současné době ji zájemci mohou zhlédnout až do konce června v Brně v pasáži Divadla na Orlí a v klubu Fléda.

Série Radio Wave Live Sessions představuje to nejzajímavější z domácí nekomerční scény prostřednictvím komorních koncertů pořádaných střídavě v pražském studiu Českého rozhlasu a v regionálních klubech. Za posledních pět let uspořádalo Radio Wave více jak 30 koncertů a vydalo 5 kompilací, na nichž hostovali např. Priessnitz, Umakart, WWW, DVA, Wotienke, Midi Lidi, Kill The Dandies!, Kazety, Khoiba, Monika Načeva, Vladimir 518, Kittchen, Čokovoko, Bonus, Vložte kočku, Lesní zvěř a další. Záznamy z koncertů jsou odvysílány vždy v pořadu Stage na Radiu Wave (úterý a čtvrtek od 19:00) a video je možné zhlédnout také na YouTube Radia Wave.

Poslouchejte Radio Wave online

RWLS_FledaDeaths_credit_Tomas_Slavik PzhDelame_vlny_DivadloNaOrli Delame_vlny_Fleda