ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7064 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Radio Wave Live Session uvádí: DVA

0 Redakce PLAY.CZ 5.5.2014

Ve středu 15. května vystoupí v unikátních prostorách velkého nahrávacího studia Českého rozhlasu kapela DVA. Čtvrtý z letošních koncertních setů Radia Wave je exkluzivní zastávkou kapely v jejím turné k novému albu Nipomo a jen pro omezený počet návštěvníků.

V loňském roce Radio Wave připravilo speciální Live Session s kapelou DVA v Berlíně. Oblíbenci Radia Wave vystoupí opět po roce na Live Session, tentokrát v Praze 15. května od 20.00 v nahrávacím studiu Českého rozhlasu. Kapacita sálu je však omezena a vyhrazena pro 80 fanoušků Radia Wave a kapely DVA. Vstup na výjimečný koncert nabízí stanice prostřednictvím svého vysílání. Posluchači Radia Wave mají možnost získat vstup pro sebe i svůj doprovod každý všední den od 5. do 14. května ve 12.40, kdy bude vyhlášena soutěžní otázka o vstup na koncert. Po osm dní vyhrává každý den pět posluchačů Radia Wave dva vstupy.

DVA jsou manželé Bára a Honza Kratochvílovi. Počátky hudebního dua jsou spojeny s nezávislou divadelní skupinou Divadlo DNO z Hradce Králové, pro jejíž představení Bára a Honza skládali hudbu. Jako datum založení kapely uvádí Kratochvílovi rok 2006. Debutová deska Fonók jim vyšla o dva roky později a byla posluchači i hudební kritikou přijata s nadšením. Album natočili na chalupě v opuštěné vesničce Padouchov pod Ještědem a písničky nazpívané ve vlastním vymyšleném jazyce označili za folklór neexistujících národů. Následující album Hu pokračovalo v rozvíjení konceptu debutové desky. Po folklóru neexistujících národů přišli DVA s popem z neexistujících rádií. Opět nechyběla invence a humor. Stejně jako u Fonóku se na ní podílel v Berlíně usazený producent Jayrope. Kromě častého koncertování doma i v zahraničí se DVA často věnují také skládání filmové a divadelní hudby. Složili třeba hudbu k filmu Vše pro dobro světa a Nošovic Víta Klusáka a spolupracují s taneční skupinou VerTeDance. Velký úspěch měli DVA se soundtrackem k počítačové hře Botanicula, za který v roce 2012 získali prestižní cenu na americkém Independent Games Festivalu. Aktuální deska Nipomo je inspirovaná cestou podél Pacifického oceánu, a jak je u kapely zvykem, opět obsahuje různé terénní nahrávky a texty ve vlastním jazyce. „Na desce je šifrovaná zpráva mimozemšťanů, kteří přistáli v talíři za městem Nipomo a odtud pak maskovaní za turisty cestují po celé Zemi a sbírají informace,“ popisují koncept alba Bára a Honza.

dva - foto_ jiri seda

Jak získat vstup na RWLS s kapelou DVA?
Chceš-li být u toho, poslouchej denní proud vysílání On Air na Radiu Wave ve dnech od 5. do 14. května. Každý všední den (kromě víkendu 10.–11. 5.) bude ve 12.40 vyhlášena soutěžní otázka o vstup na koncert. Správnou odpověď zašli na e-mail: [email protected]. Do předmětu e-mailu uveď „Live Session DVA“ a spolu s odpovědí uveď také své jméno, příjmení a telefonní kontakt. Vítězi dvou vstupů na Radio Wave Live Session se stává prvních pět správných odpovědí. O výhře rozhoduje nejen správnost odpovědi, ale i rychlost zaslání e-mailu. Více informací ZDE.

Série Radio Wave Live Sessions představuje to nejzajímavější z domácí nekomerční scény prostřednictvím komorních koncertů pořádaných střídavě v Praze a v regionálních klubech. Za posledních šest let uspořádalo Radio Wave více jak 30 koncertů a vydalo 5 kompilací, na nichž hostovali např. Priessnitz, Umakart, WWW, Wotienke, Midi Lidi, Kill The Dandies!, Kazety, Khoiba, Monika Načeva, Vladimir 518, Kittchen, Čokovoko, Bonus, Vložte kočku, Lesní zvěř a další. Záznamy z koncertů jsou odvysílány vždy v pořadu Echo Live na Radiu Wave (čtvrtek a sobota od 21.00) a videozáznam je možné zhlédnout také na YouTube Radia Wave.

Poslouchejte Radio Wave online

RWLS DVA 2014 Studio 1 CRo