ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9745 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Poslouchej, sleduj a čti nový web Radia Wave

0 Redakce PLAY.CZ 11.9.2017

To je slogan charakterizující nový web Radia Wave, který mohou dnešním dnem posluchači také pohodlně sledovat v mobilních telefonech. Jednoduché uživatelské rozhraní navede čtenáře k zajímavým článkům, rozhovorům a novinkám. Okamžitou komunikaci s redakcí a moderátory zprostředkuje platforma Shoutbox.

Nový web a vysílání Radia Wave odstartuje v září sérií exkluzivních rozhovorů s dvojicemi slavných rodičů a dětí o generačních odkazech i sporech. Mezi prvními hosty bude politik a pedagog Daniel Kroupa a novinář Janek Kroupa nebo hudebnice Monika Načeva se synem Ryuem. „Jak pro posluchače Radia Wave, tak i čtenáře webu Wave.cz jsme připravili zajímavou sondu o tom, jak mladí Češi tráví víkend. Nabídneme rovněž mimořádné pohledy do zákulisí hudebního průmyslu. Popíšeme např. finanční pozadí současného rapu nebo proměny rozdílů mezi nezávislými a mainstreamovými hudebními labely,“ říká Iva Jonášová, šéfredaktorka Radia Wave. Vlny i web rádia se budou průběžně věnovat i ožehavým společenským tématům, mezi která patří například fenomén alkoholismu v českém prostředí, jež přiblíží adiktolog Aleš.

Jak na webu, tak v éteru Radia Wave jsou v září připraveny rozhovory a videoklipy kapel a hudebníků nominovaných do exportního projektu Radia Wave Czeching, který hledá nové talenty z české hudební scény pro reprezentaci v zahraničí. Všem aktivním návštěvníkům webu je k dispozici nová komunikační platforma Shoutbox, jejímž prostřednictvím lze on-line kontaktovat moderátory a redakci.

Wave.cz na dosah

Wave.cz běží na redakčním systému CMS Drupal, stejně jako v letošním roce spuštěný zpravodajský web irozhlas.cz nebo webové stránky stanic ČRo Vltava, D-dur a Jazz. Český rozhlas dlouhodobě pro svoje internetové projekty využívá opensourcové systémy a produkty, proto je volba celosvětově používaného redakčního systému Drupal logickým strategickým krokem, pro zvýšení rozvoje služeb do budoucna. „Český rozhlas nechce v následujících měsících pouze zkvalitňovat prezentaci webových stránek rozhlas.cz, ale především vyvíjet nové nástroje a produkty pro distribuci on-line vysílání a on demand audio služeb, které by Český rozhlas zařadily mezi nejmodernější mediální instituce v Evropě,“ vysvětluje Jiří Malina, vedoucí Oddělení vývoje aplikací Českého rozhlasu. 

Video ke spuštění nového webu Radia Wave ZDE

Poslouchejte Radio Wave online